Jak dobrze sprzedawał się BlackBerry P'9981?

Piotr Barycki
22.11.2013

Do tej pory wyniki sprzedaży ekskluzywnych (i nieprzyzwoicie drogich) modeli BlackBerry z serii Porsche Design były owiane tajemnicą. Podczas dzisiejszej premiery P’9982 w Nowym Jorku firma zdecydowała się jednak uchylić rąbka tajemnicy…

Okazuje się, że na praktycznie czterokrotnie przepłacony (biorąc pod uwagę wartość oryginalnego 9900) smartfon, znalazło się na świecie ponad 130 000 kupców i w 2012 było najlepiej sprzedającym się towarem w luksusowej sieci sklepów Harrods w Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że od premiery doczekał się już kilku, jeszcze droższych i jeszcze bardziej wyszukanych odmian oraz jeszcze bardziej limitowanych edycji.

Patrząc na to, ile smatfonów sprzedaje nawet obecnie BlackBerry, 130 000 to niezbyt wiele. Z drugiej strony, jeśli 9900 w zmienionej oprawie sprzedawał się w takich ilościach, powinniśmy być raczej spokojni o przyszłość P’9982.

via: Berryreview (Twitter)

 • gg

  130 000 – słuszną linię ma nasza partia. 😉

 • Jarek Marcukiewicz

  130 000 ??? bardzo dużo , patrząc na cenę , spodziewałbym się 10 000 i to uznał bym za sukces !!!

 • lndn

  Robi wrazenie, biorac pod uwage rzeczywista wartosc tego sprzetu. Zmienili obudowe, wiec chociaz aparat mogli w nim tez zmienic. Co do Harrodsa, to nie ma szans, zeby to byl news calkowicie prawdziwy. Byc moze chodzi o smartfony za wieksza kase dostepne w Harrods.

  Harrods w dzisiejszych czasach nie skupia sie juz tak bardzo na oferowaniu produktow wyjatkowych typu eukaliptusowa kielbasa z misia koala. Sprzedaz idzie po linii masowych dobr typu premium. Torebki Burberry, perfumy Tom Ford, ubrania Ralph Lauren, itd. – na tym sie zarabia najwiecej. Porszaka BB tam nawet nie widzialem. Nie szukalem go co prawda, niemniej to znaczy, ze sprzedaja tego wiecej online, niz w samym domu towarowym. Na lotniskach londynskich w ogole sama zywnosc I napoje w Harrodsach.

 • BBfanfan