BlackBerry Z3 z automatycznym skalowaniem obrazu (i bez NFC)

Avatar
Piotr Barycki
28.04.2014

Oficjalna specyfikacja jedno, a rzeczywistość najwyraźniej drugie. Choć według informacji wziętych bezpośrednio ze strony BlackBerry model Z3 został wyposażony w moduł NFC, Kanadyjczycy na swoim oficjalnym blogu informują programistów, ze nie będą mogli wykorzystać w przypadku tego modelu możliwości NFC, ponieważ urządzenie… go nie posiada.

Inną ciekawą (tym razem naprawdę) informacją jest różnica w obecności dodatkowych czujników w porównaniu do Z30. W tańszym modelu zabrakło m.in. magnetometru oraz żyroskopu. Poza tym bardzo prawdopodobne, że specyfikacja nie była również precyzyjna w kwestii złącza microHDMI i jego również nie znajdziemy na pokładzie.

BlackBerry potwierdziło również, że wszystkie aplikacje tworzone z myślą o rozdzielczości HD (1280×720), a więc dla Z30, będą bez najmniejszych problemów działały na Z3 dzięki automatycznemu skalowaniu grafik. W rzeczywistości bowiem wyświetlacz Z3, pomimo takich samych wymiarów i proporcji, może pochwalić się rozdzielczością na poziomie wyraźnie niższym – 540×960 pikseli.

via: devblog