BlackBerry potwierdza zmiany w UI BB10, błękitny wiodącym kolorem

Avatar
Piotr Barycki
05.05.2014

Michael Clewley z BlackBerry postanowił uchylić dziś rąbka tajemnicy, rozpoczynając serię wpisów na temat zmian w BlackBerry 10. Pierwszą z nich są oczywiście modyfikacje w UI oraz wyróżnienie wybranych jego elementów.

Nowością w przypadku nowego wydania systemu operacyjnego BlackBerry, poza graficznym „spłaszczeniem” interfejsu, będzie wyróżnienie przycisków przypisanych do domyślnych akcji w danej sytuacji. Dzięki temu dostęp do nich będzie szybszy, wygodniejszy, a obsługa powinna stać się bardziej intuicyjna. Jak widać na załączonym obrazku, który dodatkowo potwierdza, że kolorem przewodnim będzie „klasyczny błękitny”, zamiast znanego z wersji beta (alfa?) czerwonego, domyślną akcją w skrzynce odbiorczej jest utworzenie nowej wiadomości.

Ikona odpowiadająca za wywołanie tej akcji jest więc większa i dodatkowo podkreślona kolorem, natomiast dwie pozostałe funkcje znajdujące się na pasku szybkiego dostępu są wyraźnie mniejsze i pozbawione tła.

Nadal nie możemy być więc pewni jak dokładnie wyglądają wszystkie zmiany graficzne w BB10.3, ale powyższa grafika daje nam przynajmniej ich przedsmak.

źródło: kanał BBM