Holster Profile – aktywne pokrowce znów w pełni funkcjonalne

Avatar
Piotr Barycki
05.05.2014

Wśród licznych drobnostek, których zabrakło w BlackBerry 10 w porównaniu z BB7, jedną z najmniej widocznych, ale i tak uprzykrzających życie niektórym użytkownikom, był brak możliwości automatycznej zmiany profilu powiadomień przy włożeniu telefonu do oryginalnego pokrowca. Na szczęście za zapełnienie tej luki zabrali się niezależni programiści.

Efektem jest wydana przed kilkoma dniami aplikacja o wiele mówiącej nazwie „Holster Profile”. Jej zadanie jest dość oczywiste – wykrywa kiedy smartfon znajduje się w pokrowcu, a kiedy zostaje z niego wyjęty i dostosowuje do obecnej sytuacji wybrany przez użytkownika profil dźwiękowy. Jeśli nie odpowiada nam żadne z domyślnych profili naszego urządzenia, możemy przygotować wewnątrz aplikacji własny, modyfikując głośność powiadomień, głośność wszystkich dźwięków systemowych, zachowanie diody LED oraz podglądu wiadomości.

Holster Profile działa bez konieczności uruchamiania aktywnej ramki, w związku z czym nie zajmuje miejsca w interfejsie wielozadaniowości.

Niestety program autorstwa Toysoft nie jest darmowy i musimy zapłacić za niego 3 zł. Na szczęście jak na razie większość opinii użytkowników na jego temat jest jak najbardziej pozytywna, w związku z czym potencjalne ryzyko jest dość niewielkie.