BBM dla Windows Phone już w lipcu!

Artur Patnaik
Artur Patnaik
19.06.2014

Plotki po raz kolejny się sprawdziły. John Chen podczas ogłaszania wyników finansowych wspomniał, że BlackBerry Messenger w lipcu zostanie prawdziwie multi-platformowym komunikatorem, gdyż do dostępności na platformy BlackBerry, iOS oraz Android dojdzie jeszcze wersja na Windows Phone. Nie wiadomo dokładnie która wersja BBM będzie dostępna w dniu premiery na WP, ale spekulacje mówią o funkcjonalności takiej jaka jest obecnie dostępna na Androida oraz iOS. Przypominamy, że użytkownicy BlackBerry 10 mogą się dodatkowo cieszyć BBM Video Chat oraz możliwością streaming’u swojego ekranu do drugiej osoby poprzez BBM Video Screen Share.

BBM w tym momencie ma ponad 160 milionów zarejestrowanych użytkowników, a aktywnych ponad 85 milionów miesięcznie. Chen ma nadzieję, że wraz z uruchomieniem wersji na WP liczba ta wzrośnie do 100 milionów. Dochody z BBM dla BlackBerry będą pochodzić z BBM Shop zawierającego naklejki i tapety, a w przyszłości z reklam w BBM Channels i kanałów sponsorowanych oraz pakietu eBBM dla przedsiębiorców.

 AKTUALIZACJA: 

Potwierdzono, że BBM na Windows Phone w Lumiach będzie preinstalowany!

 • Tyran1918

  Jeszcze tylko wersja na komputery przydałaby się.

  • AP 

   Jak będzie BBM Fuse/Blend to nic mi więcej nie będzie potrzebne 🙂 Mam tylko nadzieję, że pojawi się też w formie aplikacji na tablety.

   • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

    I wersji na Linuksa 😉

 • kukinda

  Dokładnie wersja na komputery mile widziana. Uwielbiam BBM.

 • ihugun

  Fajnie, że BBM będzie preinstalowany w Lumiach. 🙂

 • Paweł Niewiarowski

  hmm… może jeśli będzie na WP, to od tego krok do kafelkowego BBMa na PC?

 • Piotr Sz

  w końcu !! Kiedy tylko pierwszy raz zobaczyłem ten komunikator na BB 8120 pomyślałem „kurcze taki komunikator powinien być instalowany na każdym telefonie domyślnie. Znikły by wtedy problemy kompatybilnością. Prosty łatwy w obsłudze komunikator.:)