BlackBerry Guardian

ITAM
ITAM
29.07.2014

Smartfony BlackBerry od lat słyną z dwóch rzeczy: najlepszych klawiatur fizycznych i bezpieczeństwa. Jednym z ciekawszych przykładów dbania o nasze bezpieczeństwo jest program BlackBerry Guardian, który w celu zapewnienia rygorystycznego poziomu ochrony systemu operacyjnego BB10, wykorzystuje połączenie automatycznej i ręcznej, kompleksowej analizy aplikacji.
Program BlackBerry Guardian, koncentruje się na innowacyjnych technikach skanowania aplikacji, ich analizie wewnętrznej oraz współpracy z innymi firmami z branży, zajmującymi się bezpieczeństwem mobilnym. Od jakiegoś czasu, usługa ta, jest już zintegrowana ze sklepem BlackBerry World, w celu automatycznego testowania i analizy, każdej zgłoszonej aplikacji. Jednak jako że możemy już w systemie instalować aplikacje również od innych dostawców, czy to sklepu np. Amazona (wkrótce oficjalnie), czy też po prostu instalować aplikacje z plików apk na karcie pamięci, to w najnowszej wersji systemu, będziemy również mogli skorzystać z tej usługi w celu przetestowania aplikacji instalowanych z innych źródeł niż BBWorld.

Podczas próby zainstalowania zewnętrznej aplikacji, BlackBerry Guardian przeskanuje aplikację lub grę, sprawdzi ją w bazie znanych szkodliwych aplikacji i poinformuje , czy jest bezpieczna.
1405381639999_132918Usługa BlackBerry Guardian w połączeniu z technologią zaawansowanego skanowania i wykrywania szkodliwych aplikacji , firmy Trend Micro, doda kolejną warstwę ochrony i zabezpieczenia użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem.
1405381812956_132918

Biorąc pod uwagę złożony charakter i różnorodność aplikacji, jest mało prawdopodobne, że którykolwiek z producentów będzie w stanie zablokować 100% szkodliwego oprogramowania w swoim sklepie z aplikacjami. Nie oszukujmy się, przestępcy też się uczą. Najważniejsze jednak, że BlackBerry stale rozwija środki bezpieczeństwa, aby zapewnić nam jak najwyższy poziom bezpieczeństwa swoich produktów i usług.
Program „BlackBerry Guardian i Trend Micro” jest tego dobrym przykładem.

 • Pan Ajken

  W 10.3?

  PS
  Nareszcie ciekawy wpis 🙂

  • Itam

   Tak, w 10.3 na nasze życzenie mogą być skanowane również aplikacje z innych źrówdeł niż BBWorld.

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv
  • Itam

   film nie istnieje… 🙁

   • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

    Sprawdź resztę w playliście, działają wszystkie odcinki 😉
    To jest miniserial kręcony w Warszawie przez polską ekipę 🙂

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv
 • OWC

  Niestety po angielsku :
  BlackBerry to acquire anti-eavesdropping firm Secusmart

  http://www.cnbc.com/id/101875175#

  • Itam

   zaraz, chwilka…

 • Kadafi Yaki

  A już coś drgnęło na BBNews bo już myślałem że ta strona umarła 😛 ale jak ja to mowie ta strona jest w stanie ” komy ” żyje ale jest nieprzytomna 😛 trzech ludzi jest do pisania artykułów na BBNews a mniej jest niż jak sam Piotr Barycki pisał 😛 gdzie wy jesteście na urlopach czy co ? 😛

  • Adam

   Nie ma o czym pisać. Mam nadzieję, że to cisza przed burzą. Czekam na wpis, że do pobrania jest nowy leak z 10.3 bądź oficjalny ;p

   • OWC

    Dzisiaj akurat się dość dużo działo w świecie BlackBerry 😉

    • Kadafi Yaki

     OWC albo Adam nie wiecie czy w 10.3 będzie rotacja ekranu w menu ?

     • OWC

      Niestety nie wiem.

     • Kadafi Yaki

      Szkoda 😛 ale dzięki za szybką odpowiedz 😛

   • Kadafi Yaki

    Do pisania to jest wiele tematów tylko pewnie nie każdy temat mogą pisać pewnie muszą z góra uzgadniać 😛

    Tez czekam na jakiś leak 10.3 z nudów bym sobie protestował i powiedział co mi się podoba a co nie itd… 😛

    Cisza przed burzą ? No ja już się nie mogę doczekać Passporta, im bliżej do daty prezentacji Passporta tym bardziej go chce 😛

    • Adam

     Dużo się dzieje? To po co tu 3 moderatorów? Hmm… napiszcie co się dzieje 😉 Taaa… Passport zanim trafi do Polski to będzie pewnie styczeń, zanim pojawi się na allegro to pewnie dojdzie do wiosny 🙂 a cena będzie tak duża, że dam se spokój 😛 Oby 10.3 mnie nie zawiódł bo 10.2.1 to zacofany os, duuuuuużo braków.

     • Kadafi Yaki

      No tego to ja juz nie wiem 😛 mogę tylko domysły snuć 😛

      No a ja czekam na prezentacje tego Passporta co potrafi jak ta klawiatura sie spisuje ? z jakich materiałów jest zrobiony i jaka jakość , Bateria ile wytrzymuje ? i jakie ma akcesoria i jak sie pisze na nim i trzyma podczas pisania bo jesli wszystko będzie porządku to sie kupi ten model a jak zawiedzie to pozostanę przy modelu Z30 😛