BlackBerry Porsche Design P’9983 oraz Z3 LTE jeszcze w tym roku

Artur Patnaik
Artur Patnaik
26.07.2014

Od dawna wiedzieliśmy, że odmiana  telefonu Q10 w serii Porsche jest w planach, ale nie wiadomo było czy w związku z likwidacją projektów takich jak Z5 lub Kopi, BlackBerry nie zrezygnuje z współpracy z grafikami z Porsche Design. Wygląda jednak na to, że smartphone’y z ekskluzywnej serii sprzedają się na tyle dobrze, że w tym roku wraz z BlackBerry Classic oraz Passport pojawi się także telefon Porsche Design P’9983 i niskobudżetowy Z3 z obsługą sieci LTE.

Według portalu N4bb, które opublikowało taką informację, telefon Z3 LTE był ukryty pod kryptonimem Manitoba (co nam ostudziło zapał z poprzednich spekulacji na temat co kryje się pod tą nazwą), a głównie wyróżniał się będzie 5-calowym ekranem z 2 GB pamięci RAM i 2-rdzeniowym procesorem taktowanym z częstotliwością 1.7 GHz. Jak widzimy będzie on wyposażony w taką samo ‚wnętrze’ co Z30, ale w opakowaniu z Z3. Ma się jednak różnić tylnią klapką, która ponoć przypomina rozwiązanie znane z Bold’a 9900. Urządzenie wycenia się na ok $400.

Niestety ponoć BlackBerry podeszło zdystansowanie na ten moment do projektu następcy Z30, więc nie możemy się spodziewać zbyt prędko modelu Z50.

Następnym urządzeniem, które w tym roku zagości na półkach raczej wyjątkowych sklepów będzie pierwsze urządzenie z BlackBerry 10 i pełną klawiaturą QWERTY zapakowane w ekstrawagancką obudowę projektowaną przez zespół Porsche Design. Spekulacje mówią o nazwie P’9983, ale na ten moment telefon kryje się pod pseudonimem Khan. Nowy telefon z serii Porsche ma nawiązywać do BlackBerry Classic i być wyposażony w 3.5-calowy ekran, 3 GB pamięci RAM, 2-rdzeniowy procesor 1.7 GHz oraz 64GB pamięci wewnętrznej. P’9983 ma być dostępny w okolicach świąt.

Jak wiadomo telefony z serii Porsche są wyceniane na około $2000, a więc na ich zakup mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Osobiście nie spotkałem nikogo kto miałby ten telefon w ręce, ale ostatnio dostrzegłem go w filmie Jack Ryan: Shadow Recruit u rosyjskiego potentata granego przez Kenneth’a Branagh.