Licencjonowanie BBM Protected za $30/rok

Artur Patnaik
Artur Patnaik
14.08.2014

BlackBerry dopiero co zaktualizowało BBM Proteced dla urządzeń BYOD i Balance, a właśnie się dowiedzieliśmy, że wartość posiadania opcji szyfrowanych rozmów w naszym ulubionym komunikatorze została wyceniona na 30 dolarów za rok. Data uruchomienia jeszcze nie została podana do informacji publicznej.

W wywiadzie dla Hindustan Times przedstawiciel BlackBerry India, Sunil Lalwani, potwierdził, że występuje bardzo duże zapotrzebowanie na pakiet eBBM oraz zabezpieczone rozmowy, które gwarantuje BBM Protected. Ponad to stwierdził, że zainteresowanie telefonami z klawiaturą QWERTY nie maleje, szczególnie wśród młodzieży. BlackBerry w ciągu najbliższych miesięcy uruchomi sprzedaż 2 telefonów z klawiaturą QWERTY, więc być może zwiększy się udział w rynku urządzeń moilnych, który spadł poniżej 1% z 2.9% rok temu. Rynek indyjski w ciągu najbliższych kilku lat może stać się prawdziwą żyłą złota dla producentów smartphone’ów, co bardzo klarownie przedstawia się na prognozach z artykułu Financial Times.

Nic dziwnego więc, że BlackBerry, które cieszy się pozytywną opinią wśród Hindusów, będzie starało się zainwestować w reklamę i działania marketingowe w Indiach.

Źródło: Hindustan Times