Roadmap 2014 czyli 4 cele CEO Chen’a

Artur Patnaik
Artur Patnaik
26.08.2014

John Chen od dłuższego czasu pozytywnie zaskakuje nie tylko inwestorów BlackBerry, ale też i międzynarodowe media. Nie minął jeszcze rok od objęcia przez niego stanowiska prezesa BlackBerry, a już przeprowadził on intensywną restrukturyzację firmy, ale i nie bał się określić jasno strategicznych celów na których korporacja ma się skupić.

Portal N4BB zaprezentował slajdy z prezentacji BlackBerry dotyczącej planów firmy na najbliższą przyszłość urządzeń mobilnych. Pomimo faktu, iż BlackBerry nie wyda w tym roku wysokobudżetowego telefonu wyposażonego tylko w ekran dotykowy, widzimy, że firma chce się skupić na bardzo konkretnych segmentach rynku: niedrogie, klasyczne, innowacyjne i prestiżowe .

BlackBerry Passport i Classic nadchodzą już wkrótce. System 10.3.1 zadebiutuje wraz z Classic także na wszystkie urządzenia BlackBerry 10 obecne do tej pory na rynku. Wraz z premierą BlackBerry Windermere (Passport) będziemy mogli poznać finalną wersję funkcji Blend łączącej telefony z naszymi tabletami i komputerami. Co do nowości to z grafiki dowiadujemy się, że model Porsche Design P’9983 pojawi się na rynku wraz z Passport- prawdopodobnie podczas prezentacji w Londynie.

roadmap2-1000x561

Czy Z3, Classic, Passport, Porsche Design, czyli czołówka BlackBerry w 2014 ma szansę na podbicie serc komsumentów? Z3 dla mniej zamożnych, ale pragnących możliwości systemu BlackBerry 10 (w końcu najlepszego systemu mobilnego na świecie), Classic dla fanów OS7 i trackpada, ale w nowoczesnym wydaniu, Passport- urządzenie mające to COŚ czego jeszcze nie było (prawdopodobnie największa innowacja od premiery pierwszego Bolda), a do tego P’9983, które swoim wyjątkowym designem zwróci z pewnością uwagę wszystkich znajomych dookoła.

roadmap3

Co ciekawe system BB OS7 wraz z BlackBerry 9720 będzie wciąż produkowany w 2015 roku.