BBM Meetings – grupowe rozmowy video w BBM

Łukasz Libisz
Łukasz Libisz
14.10.2014

John Seems w wywiadzie dla Jakarta Post przyznał, że wkrótce na rynku pojawi się funkcja BBM Meetings, która wchodzi w skład pakietu eBBM.

BBM Meetings to usługa oferująca wideokonferencje, w których może uczestniczyć maksimum 25 osób. Początkowo usługa będzie uruchomiona dla klientów biznesowych w tym roku i będzie rozszerzona na rynek konsumencji w przyszłym.  Będzie obsługiwać platformy BlackBerry 10,  iOS i Android. Co ciekawe, BlackBerry wypuści wersję na tablety i wersję na komputery PC.  Klienci korporacyjni dostaną kolejną usługę w Pakiecie eBBM, natomiast klienci indywidualni rozszerzą możliwości BBM’a.

Cieszy również fakt, że kanadyjska firma nie skupia się tylko i wyłącznie na klientach biznesowych, ale planuje również udostępnić usługę na rynek prywatny. Wskazuje to, że BlackBerry rozszerzy potencjał BBM’a i dorówna do pozostałych konkurentów na rynku, takich jak Skype czy Google Hangout. Co sądzicie o nowej funkcji BBM Meetings? Czy w przypadku użytkowników BlackBerry zastąpi ona Skype’a? Zobaczymy w 2015 roku.

 

top5bbmvideo-6d0

 

Źródło: BlackBerry OS / CrackBerry
 • Jacek

  Zmiany jak najbardziej na plus tylko czemu tak wolno?

  • aastelix

   Jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. Po raz kolejny miło słyszeć dobre wieści od BlackBerry. Tylko gdzie są Passporty!?

   • Krzysztof Kałębasiak

    to juz tylko jeden dzien.
    stan w kolejce do sklepu bbnews. spoleczna ustawia sie o polnocy w piatek.

    • aastelix

     Ale o co chodzi?

  • AP 

   Wiesz co- BlackBerry wszystko testuje na mnóstwo sposobów, żeby było odpowiednio zabezpieczone i spełniało certyfikaty bezpieczeństwa, które już teraz ma system- wg mnie dlatego tyle czasu zajmuje im wprowadzanie każdej aktualizacji 😉

 • Paweł

  A ja mam pytanie odnośnie samego BBM’a. Czy jest opcja aby wysłać na niego wiadomość z kompa? Mój router-serwer, a nawet domowy ściągacz torrentow na Raspberry Pi wysyła mi informacje na whatsappa bez problemu. Jak już dozyje dnia kiedy na mojej jezynie będzie działał BBM ( na razie mam 9000 i 9900 bez bis) to chętnie bym się przesiadl na jedyny słuszny komunikator…

 • Krzysztof Kałębasiak

  na pecety? Swietnie. Jesli bedzie na poziomie skype, to zamienie.