BBM Meetings – grupowe rozmowy video w BBM

Łukasz Libisz
Łukasz Libisz
14.10.2014

John Seems w wywiadzie dla Jakarta Post przyznał, że wkrótce na rynku pojawi się funkcja BBM Meetings, która wchodzi w skład pakietu eBBM.

BBM Meetings to usługa oferująca wideokonferencje, w których może uczestniczyć maksimum 25 osób. Początkowo usługa będzie uruchomiona dla klientów biznesowych w tym roku i będzie rozszerzona na rynek konsumencji w przyszłym.  Będzie obsługiwać platformy BlackBerry 10,  iOS i Android. Co ciekawe, BlackBerry wypuści wersję na tablety i wersję na komputery PC.  Klienci korporacyjni dostaną kolejną usługę w Pakiecie eBBM, natomiast klienci indywidualni rozszerzą możliwości BBM’a.

Cieszy również fakt, że kanadyjska firma nie skupia się tylko i wyłącznie na klientach biznesowych, ale planuje również udostępnić usługę na rynek prywatny. Wskazuje to, że BlackBerry rozszerzy potencjał BBM’a i dorówna do pozostałych konkurentów na rynku, takich jak Skype czy Google Hangout. Co sądzicie o nowej funkcji BBM Meetings? Czy w przypadku użytkowników BlackBerry zastąpi ona Skype’a? Zobaczymy w 2015 roku.

 

top5bbmvideo-6d0

 

Źródło: BlackBerry OS / CrackBerry