ifirma – fakturowanie wprost z BlackBerry

Łukasz Libisz
Łukasz Libisz
10.02.2015

Prowadząc własną firmę szukamy efektywnych narzędzi do pracy. Będąc w ruchu potrzebuję programu do fakturowania, który będzie „zawsze ze mną”. Po wielu miesiącach szukania i testów zdecydowałem się na produkt firmy Power Media S.A. – ifirma.

Czym jest ifirma?

Jak już wcześniej wspomniałem jest to program do fakturowania, ale nie tylko. Dostajemy również CRM i księgowość. Moduły fakturowania i CRM dostajemy za darmo (wystarczy tylko założyć konto w serwisie ifirma.pl). Dostępna jest również aplikacja mobilna na większość platform, czyli: Windows Phone, iOS, Android, Amazon i BlackBerry.

ifi003a

Program „online” ma dość przejrzysty interface. W łatwy sposób można dodać kontrahentów i towary, zarządzać płatnościami oraz wystawiać faktury.  Moim zdaniem, najlepiej wcześniej wprowadzić towary, dodać ustawienia faktury – szablon faktury i określić jej numerację.

 

Aplikacja mobilna.

Aplikacja ifirma dostępna jest w BlackBerry World. Jest to port aplikacji z androida. Po pobraniu programu trzeba go aktywować logując się do serwisu online przez przeglądarkę w komputerze.

Wchodzimy w ustawienia, następnie aplikacje mobilne. W tym miejscu klikamy „dodaj urządzenie”.

ifi004a

ifi_dodurz001a

Określamy nazwę urządzenia, a następnie po raz kolejny klikamy „dodaj urządzenie”.

ifi_dodurz002a

Następnie skanujemy kod QR za pomocą BlackBerry i czekamy na autoryzację urządzenia. Po jej otrzymaniu możemy korzystać z aplikacji.

ifi_dodurz003aa

Aplikacja dostępna na Blackerry pozwala na wystawianie i przeglądanie: faktur i faktur proforma. Faktury proforma możemy wystawiać od kwoty netto i brutto, natomiast faktury możemy wystawić od kwoty netto, brutto oraz na podstawie faktury proforma. Przy wystawianiu faktur można wybrać kontrahenta lub dodać nowego, wybieramy z istniejących usług lub dodajemy nowe, określamy płatność.

 

Zalety aplikacji:

  • dostęp online
  • bezpłatna aplikacja
  • program do faktur, faktur proforma
  • możliwość integracji z allegro
  • wysyłanie f-r do kontrahentów
  • archiwizacja faktur

 

Wady:

  • wymaga połączenia z internetem
  • księgowość dodatkowo płatna