Nagroda iF Design Award 2015 dla BlackBerry Passport i Z3

Łukasz Libisz
Łukasz Libisz
11.02.2015

Od ponad 60 lat nagroda iF design symbolizuje znak jakości, który wyróżnia doskonałe wzornictwo. Co roku, firmy wykorzystują iF Design Award jako skuteczne narzędzie marketingowe dla swoich produktów. Logo iF-a otrzymują tylko najlepsze produkty.

BlackBerry stanęło do walki z ponad 5000 konkurentów z 53 krajów o miano najlepiej zaprojektowanego produktu. Pod koniec stycznia usłyszeliśmy oficjalny werdykt jury. BlackBerry otrzymało nagrodę za swoje dwa produkty: Passport’a i Z3.

BlackBerry Z3 to pierwszy budżetowy telefon dostarczony na rynek w partnerstwie z Foxconn, który zaprojektował, wykonał oraz dystrybuował produkt na rynek. Natomiast kanadyjski producent zajął się systemem operacyjnym i promocją produktu. 5 calowy ekran pozwala w pełni wykorzystać potencjał systemu BlackBerry 10. Nowoczesny i minimalistyczny wygląd łączy w sobie elegancję i użyteczność. Efektem tych zabiegów jest opływowy kształt i dobra wytrzymałość. Cały projekt odznacza się harmonią i przejrzystością.

BlackBerry Passport to pierwszy smartfon o niepowtarzalnym kształcie, wyposażony w duży ekran oraz innowacyjną klawiaturę. Swoim wyglądem nawiązuje, jak nazwa wskazuje, do paszportu. Terminal w całości zaprojektowany w kanadyjskiej firmie. BlackBerry Passport wykorzystuje siłę i dziedzictwo firmy, wprowadzając przy tym innowacyjności i nowość. Niesamowita, bo tylko 3 rzędowa klawiatura, która łączy w sobie role touchpada z klawiaturą fizyczną. Stalowa ramka, zainspirowana nowoczesną architekturą, łączy ze sobą trwałość i lekkość. Duży 4,5 calowy wyświetlacz, pokryty szkłem Gorilla-Glass jest precyzyjnie zintegrowany z bryłą telefonu.

 

if15

Oficjalna gala i wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego 2015 roku w Hamburgu.

 

 

Źródło: PhoneArena / InsideBlackBerry