4 telefony w 2015 roku // Nowy model z serii Porsche Design

Artur Patnaik
Artur Patnaik
04.03.2015

Jeszcze 2 dni pozostały do końca targów mobilnych w słonecznej Barcelonie i choć BlackBerry nie zaprezentowało oficjalnie planów na rok 2015, nieoficjalne źródła mówią o 4 nowych telefonach w tym roku.

Urządzenia w każdym guście

  • BlackBerry Leap
  • BlackBerry Slider
  • BlackBerry Keian
  • Kolejne urządzenie z klawiaturą fizyczną

Poznaliśmy już Leap, czyli w pełni dotykowy, 5-calowy telefon w przystępnej cenie, który najprędzej znajdzie się na sklepowych półkach. O następnym na liście, czyli rozsuwanym BlackBerry zapewne już wkrótce dowiemy się więcej, gdyż w tym momencie wiadomo jedynie, że ma być spełnieniem marzeń dla osób pragnących pozostać przy wyjątkowej klawiaturze fizycznej, nie rezygnując tym samym z dużych, panoramicznych ekranów dotykowych i jeśli rzeczywiście będzie mieć zakrzywiony ekran- będzie to zapewne urządzenie z wyższej półki cenowej.

BlackBerry Keian z pewnością będzie jeszcze bardziej wyjątkowym modelem, gdyż oprócz unikalnego wyglądu, zaprojektowanego przez wielokrotnie nagradzane studio Porsche Design, w tle przewija się wzruszająca historia młodego syna redaktora na portalu CrackBerry, Keian’a Blundella, który zmarł w zeszłym roku na białaczkę. Historia Ryana Blundella i jego podziękowania dla społeczności entuzjastów BlackBerry, wspierających autora przez cały ten trudny okres, poruszyła firmę, która przekazała datek na rzecz szpitala, w którym Keian spędził swoje ostatnie miesiące. BlackBerry Keian ma być uczczeniem pamięci chłopca i ukłonem w stronę rodziny.

Niestety nie wiadomo czy nowy model z ekskluzywnej serii będzie telefonem wyłącznie dotykowym, czy będzie też wyposażony w klawiaturę fizyczną.

Już prawie na pewno wiadomo jednak, że BlackBerry odchodzi od skomplikowanego nazewnictwa seryjno-numerycznego, na rzecz prostych i chwytliwych haseł.