Pre-Order PRIV na zachodzie- najdroższe BlackBerry w historii marki?

Artur Patnaik
Artur Patnaik
24.10.2015

Cena PRIV wciąż wzbudza spore kontrowersje. Być może w USA można nabyć PRIV w relatywnie atrakcyjnej cenie (jeśli porównamy ją np. do iPhone’a 6s Plus) to w Europie chyba nie możemy liczyć na taryfę ulgową. Dokładnie taką cenę jaką usłyszało BBsklep miesiąc temu od dystrybutora teraz możemy zobaczyć w zachodnich marketach. Zarówno niemiecki Saturn, jak i Amazon podają cenę 800 euro (z VAT) za najnowszego flagowca BlackBerry. Przekłada się to na ponad 3 400zł.

comparison

800 euro to naprawdę spory wydatek na telefon, chyba, że po raz kolejny mowa o produktach Apple. Nie mniej BlackBerry nie ma takiej samej pozycji na rynku, więc firma może mieć spore problemy i przyciągnąć tylko największych fanów marki lub maniaków wyjątkowych gadżetów. Czekamy więc na pierwsze recenzje bo to zapewne przede wszystkim od jakości zastosowanych środków bezpieczeństwa w PRIV będzie zależeć jego sens istnienia na tym rynku, gdyż bez otoczki „bezpiecznego” smartfonowi zostaje tylko atut fizycznej klawiatury z której od lat miliony osób nie korzystały.

61qtFak1PNL._SL1200_

Zakładając najlepszy scenariusz, czyli PRIV na najwyższym poziomie zabezpieczeń, czy uważacie, że jest wart swojej ceny? Wypowiedzcie się w komentarzach, a najciekawsza ocena zostanie nagrodzona koszulką BlackBerry.