Android 6.0 Marshmallow wkrótce na flagowych Samsungach

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
30.01.2016

Trzy etapy aktualizacji – tak zapowiadają się najbliższe miesiące dla flagowych urządzeń mobilnych firmy Samsung. Na różnych portalach rozgłaszających informacje o mobilnych technologiach opublikowany został nieoficjalny roadmap przedstawiający fazy update’u oprogramowania systemu telefonów serii Galaxy do najnowszej wersji Android 6.0 o nazwie Marshmallow.

Lista jest podzielona w taki sposób, iż pierwszeństwo mają urządzenia high-end i flagowe modele oraz parę modeli premium, drugi etap trafi obejmie niedrogie smartfony i kategorię mid-range, a ostatnia faza trafi na dwa tablety oraz jedno urządzenie. W przeciwieństwie do wcześniejszego przecieku dot. aktualizowanych modeli z rodziny Galaxy, model J1 został odrzucony z projektu.

Warto zaznaczyć, że konkurencja już wprowadza swoje uaktualnienia Androida, gdzie dużo topowych smartfonów posiada najnowszą wersję oprogramowania. Koreańska firma widocznie męczy się z personalizacją swojej łatki, ale cóż, Samsung chce się wyróżniać na rynku urządzeń mobilnych, więc musi to zająć więcej czasu.

Przewiduje się, że w połowie wiosny, większość użytkowników smartfonów i tabletów od Samsunga, będzie mogło przeprowadzić aktualizację. Oczywiście „UPDATE GUIDE” Androida 6.0 jeszcze nie wszedł w życie, a liczba urządzeń, które będą dopuszczone do update’u softu, może wciąż ulec zmianie.

samsung-marshmallow-leaked-roadmap