Aktualizacja BES12 Cloud – rozbudowane opcje przy zachowaniu bezpieczeństwa

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
19.02.2016

W tamtym roku na MWC ogłoszono, że BlackBerry udostępni nową usługę BES12 Cloud, która pozwoli uzyskać pełny pakiet możliwości zarządzania przedsiębiorstwem (EMM), bez zbędnego i kosztownego instalowania oprogramowania na serwery, a całe zarządzanie wykonuje się za pomocą przeglądarki. Od tego czasu BlackBerry daje z siebie wszystko, by zapewnić nam coraz więcej funkcji.

Nowe funkcje w BES12 Cloud

Dzisiaj została udostępniona aktualizacja poszerzając dotychczasową funkcjonalność i bezpieczeństwo urządzeń, które działają z infrastrukturą BlackBerry i innych dostawców oprogramowań dla firm:

  • BlackBerry Secure Connect Plus dla Androida for Work, Samsung KNOX Workspace, urządzeń BlackBerry 10 i iOS9 – godny zaufania model zabezpieczeń BlackBerry zapewniający bezproblemowy i bezpieczny dostęp do zasobów firmowych poprzez firewall, bez konieczności połączenia VPN urządzenia lub otwierania wielu portów zapory.
  • Wsparcie dla Windows 10 i urządzeń OS X – Administratorzy mogą korzystać z intuicyjnego interfejsu, na pojedynczym ekranie BES12 do zabezpieczenia i sterowania urządzeniami opartymi na systemach Windows 10 i OS X.
  • Inne opcje wdrażania dla Androida – możliwość skonfigurowania Android for Work wyłącznie dla profilu pracowniczego przy urządzeniach firmowych. Dla użytkowników Samsung KNOX Workspace tryb prywatności użytkownika przechowuje oddzielnie dane użytkownika i dane prywatne z obszaru roboczego pracowników.
  • Lepsza integracja z wartościami korporacyjnymi – ActiveSync umożliwia administratorom zintegrować kontrolę dostępu do serwera Microsoft Exchange z BES. Integracja została ulepszona w celu wspierania dodawania, usuwania, synchronizacji grup użytkowników i uproszczenia bieżącego zarządzania użytkownikami dla administratorów. BES12 Cloud obsługuje wdrażanie i zarządzanie niestandardowymi dedykowanymi aplikacjami, które nie są dostępne w sklepach publicznych.
  • Konsola administracyjna w portalach samoobsługowych użytkowników końcowych jest już dostępna w języku hiszpańskim, w uzupełnieniu do istniejącego angielskiego, francuski, niemiecki i japoński opcje.