QNX OS for Safety wygrywa nagrodę najlepszego produktu na Embedded World

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
26.02.2016

Podczas trwania tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, odbywało się także rozdanie nagród Embedded World w Norymberdze, w którym bierze udział QNX od BlackBerry, zdobywając nagrodę oraz uznanie najlepszego produktu w kategorii bezpieczeństwa krytycznych aplikacji w przemyśle motoryzacyjnym, transporcie kolejowym, opiece zdrowotnej wraz z automatyką przemysłową.

embedded_awardQNX Software Systems już po raz czwarty wygrał nagrodę za pracę nad swoim systemem. Pierwsza nagroda została wręczona w 2004 roku za technologię zarządzania energią, kolejną z nich otrzymano dwa lata później za swoje narzędzia systemu operacyjnego z obsługa wielordzeniową, a trzecia dopiero w 2014 roku, która była najwyższą możliwą nagrodą do zgarnięcia za system Aktywnej Kontrolę Hałasu (ACN).

QNX OS for Safety jest zbudowany na niezawodnej architekturze oprogramowania, które jest sprawdzone w elektrowniach jądrowych, systemach sterowania pociągami, urządzeniach laserowych oczu chirurgia, i wielu innych środowiskach krytycznych dla bezpieczeństwa. Został on stworzony, aby spełnić rygorystyczne normy IEC 61508 funkcjonalnego bezpieczeństwa, jak również standardy branżowe EN 50128 dla zastosowań kolejowych, IEC 62304 dla wyrobów medycznych, oraz IEC 61511 dla automatyki przemysłowej , kontroli procesów i robotyki.

Źródło: qnxauto.blog.ca