BlackBerry poszukuje alternatyw dla WhatsApp- może to oznaczać rozwój BBM

Artur Patnaik
Artur Patnaik
06.03.2016

Wraz z ogłoszeniem wycofania wsparcia komunikatora WhatsApp dla systemu BB10, BlackBerry ogłosiło, że firma stara się opracować alternatywne rozwiązanie dla swoich użytkowników. Póki co poleca oczywiście BBM oraz PRIVa, który napędzany Androidem nie będzie miał tego problemu co jego starsi bracia.

Oczywiście wbrew pozorom na tym wszystkim może zyskać BBM, gdyż BlackBerry już tyle zainwestowało w swoją platformę komunikacyjną, że powinni iść za ciosem i dalej rozwijać jego możliwości. Drugą opcją jest usprawnienie Android Runtime i zaktualizowanie go do wersji Lollipop (lub Marshmallow?) i wiem, że na to nie możemy za bardzo liczyć, ale firma ostatnio sama oświadczyła:

“BlackBerry is committed to our BlackBerry 10 operating system, and we work closely with developers to create and deploy solutions to bring apps to our consumer and enterprise fans. We continue to invest in the BlackBerry 10 platform and will introduce several key security updates this year” 

Na nadrobienie zaległości Kanadyjczycy mają jeszcze kilka miesięcy, ale nie wiadomo jak długo utrzymają klientów, którzy często zwyczajnie chcieliby odświeżyć swoje telefony, a następców dla większości brakuje.