HTC powraca z nowym smartfonem. Premiera już 12 kwietnia!

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
25.03.2016

Tajwański producent zaczyna rozsyłać zaproszenia na debiut ich nowego urządzenia jakim będzie HTC 10. Wydarzenia odbędą się w Londynie, Nowym Jorku oraz na Tajwanie.

Ostatnie flagowe smartfony HTC nie przynosiły wielu zmian i usprawnień w swoich urządzeniach i po prostu przestały zwracać na siebie uwagę. Recenzenci zauważyli również, że model M9 czasem się przegrzewa, a kilka mało istotnych zmian w stosunku do modeli M7 i M8 sprowadziło na HTC falę krytyki co przełożyło się na samą sprzedaż M9. 4,5 mln sprzedanych egzemplarzy to tylko połowa opierając się na sprzedaży modeli M7 i M8.

Z nieoficjalnych informacji od evleaks (Evan Blass) i innych źródeł wynika, że HTC 10 zostanie wyposażony w wyświetlacz „SuperLCD 5”, czterordzeniowy procesor Kryo 2.2GHz i układzie graficznym Adreno 530, 4GB pamięci RAM LPDDR4 i 16/32/64GB pamięci wewnętrznej urządzenia, tylny dwuobiektywowy 12-megapikselowy aparat od Sony i w akumulator o pojemności 3000 mAh.

 

 

Teraz tajwańczycy jeszcze raz chcą sprawić, że ich produkty wrócą do łask użytkowników z dobrym wyglądem oraz specyfikacją, a by zapomnieć o swojej pomyłce z M9, zostanie zmieniona nazwa tego urządzenia. Ich starania można będzie zobaczyć 12 kwietnia o godzinie 18:00 GMT+1, czyli naszego polskiego czasu.

Źródło: komputerswiat.pl gsmmaniak.pl