Import kontaktów Facebooka na Gmail

Artur Patnaik
Artur Patnaik
23.03.2016

W listopadzie 2015 roku portal ZDnet pisał, że najlepszym narzędziem do komunikacji jest BlackBerry 10- taka informacja wiązała się z problemem kuzyna redaktora, którego Samsung Galaxy S6 przestał nagle synchronizować kontakty z Facebooka. 

Okazało się, że największy portal społecznościowy wyłączył API, które pozwalało na odczyt danych naszych znajomych przez aplikacje trzecie. Wprowadzone wtedy API zablokowało możliwość importu kontaków na Gmaila przez co wiele narzędzi do zarządzania naszym kontem zaczęło wyświetlać komunikat Unfortunately, this feature is no longer available. Teraz ponownie zmienia się API, a na celowniku głównie znaleźli się użytkownicy telefonów BlackBerry, którzy przede wszystkim stracą dostęp nie tylko do aplikacji, ale także do kontaktów.

Na szczęście udało mi się odnaleźć przynajmniej tymczasowe rozwiązanie dla osób, które chciałyby utrzymać listę znajomych z Facebooka na Gmailu lub po prostu naszym telefonie. Rozwiązaniem może być w takiej sytuacji konto Yahoo!, które pozwala na szybki i prosty import danych z amerykańskiego portalu.

gmail contacts

Aby tego dokonać musimy założyć konto na Yahoo Mail, a następnie tam wybrać opcję importu z Facebooka. Wszystko przebiega automatycznie, a my nie musimy się o nic martwić. import yahoo

Jak kontakty zostaną zgrane mamy ich kopię, którą możemy wgrać sobie na BlackBerry 10 zwyczajnie importując konto Yahoo! lub na Gmailu w ten sam sposób.

yahoo complete

Dajcie znać czy wszystko udało się Wam wykonać bez problemu, a jeśli znacie jakiś łatwiejszy sposób na utrzymanie kontaktów z Facebooka na telefonie to skontaktujcie się ze mną to wpis zostanie zaktualizowany.