Keyboard Cover również będzie dostępny dla Samsunga Galaxy S7, ale po co?

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
12.03.2016

Użytkownicy urządzeń od Samsunga będą mogli używać klawiatury fizycznej, która nasadzana jest wraz z dodatkową tylną pokrywą, w niedawno ogłoszonym, nowym flagowym modelu Galaxy S7 i S7 Edge – mowa o „nietypowym” akcesorium Keyboard Cover.

Już myślałem, że świat zapomniał o tym (po)tworze, jaki został wręcz na siłę wyrzeźbiony na arkuszu „grubego” papieru w koreańskich podziemiach, – widocznie się myliłem. Samsung po raz kolejny pokazał swoją klawiaturę do urządzeń z górnej półki. W przedsprzedaży wśród akcesoriów do Galaxy S7 i S7 Edge dalej można zakupić Keyboard Cover,  by z ładnego smartfona zrobić maszynę do pisania.

EJ-CG928BBEGWW-316315-0

Nie każdemu smartfonowi potrzebna jest fizyczna klawiatura. Wymiary tego urządzenia są na tyle odpowiednie, by z łatwością sunąć palcem po tafli szkła, natomiast dodanie tej klawiatury nie dość, że psuje ogólny design telefonu to również powierzchnia do pisania wiadomości, notatek czy tworzenie zadań jest mniejsza, a całość zdaje się być bardzo toporna.

 

Samsung-Galaxy-Chat-B5330Wspominając dni, gdy jeszcze na rynku można było wybrać wiele modeli Nokii, fizyczna klawiatura była standardem, a jej wygląd nie obiegał za bardzo od ogólnie przyjętych standardów. Kilka lat urządzeń z klawiaturą QWERTY był dobrym okresem kreowania wizerunku firmy – tak właśnie BlackBerry umocniło swoją pozycję na rynku wraz z modelami Curve oraz kultowymi Boldami, w których układ klawiszy dotychczas nie został zmieniony.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz – skoro Samsung współpracuje z BlackBerry, klawiatura w Keyboard Cover mogłaby wyglądać nieco lepiej. Za bardzo nie znam się na prawie, lecz za zgodą firmy można użyczyć patentu i „świat stanie się piękniejszy”, a w ramach zadośćuczynienia BlackBerry dostałoby „coś” w zamian.  Póki co, Keyboard Cover dalej będzie szpecił rodzinę Galaxy.