Koniec wsparcia dla Facebooka nie z winy BlackBerry…tylko czy to ma jakieś znaczenie?

Artur Patnaik
Artur Patnaik
18.03.2016

BlackBerry oficjalnie przyznało, że koniec aplikacji Facebook na telefonach z systemami BlackBerry 10 oraz 7 nastaje z winy zaprzestania wsparcia kluczowych funkcji w API popularnego portalu społecznościowego.

W związku z tym tak naprawdę programiści od Facebooka uderzają we wszystkich nieoficjalnych klientów portalu i jest to zrozumiały krok, chociaż w przypadku gdy użytkownicy BlackBerry nie mają możliwości skorzystania z oficjalnego klienta nic dziwnego, że taka decyzja wywołuje oburzenie.

Prawda jest taka, że po raz kolejny specjaliści od BlackBerry tragicznie się zachowali w kwestii przekazania informacji swoim klientom i zamiast z wyprzedzeniem poinformować użytkowników o tym, że decyzja ta zapadła de facto przez działania Facebooka, to dostaliśmy po prostu kulawą aktualizację z dopiskiem, że niedługo stracimy natywny dostęp do portalu i mamy się przenieść do przeglądarki… Firma namawia teraz do korzystania z hashtaga #ILoveBB10Apps, ale o ile przedstawiciele nie dojdą do porozumienia (a w tym momencie przyznali, że i Facebook i WhatsApp nie są zbyt chętne do zmiany zdania) to na pozytywne zakończenie tej historii nie mamy co liczyć.

live-android-screen

Na pocieszenie już za kilka miesięcy powinniśmy otrzymać aktualizację do systemu 10.3.3 i BlackBerry zapowiedziało, że po dzisiejszej aktualizacji Twittera za miesiąc można się spodziewać kolejnej wersji z poszerzoną funkcjonalnością. Oby nas Kanadyjczycy pozytywnie zaskoczyli, bo na kolejne szanse zaufania od klientów już chyba nie mogą liczyć.