Apple odświeża modele Macbook oraz Macbook Air

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
20.04.2016

Dla wszystkich tych, którzy z wypiekami na twarzy śledzą nowości, jakie wprowadza korporacja z Cupertino, mamy informacje nt. ultrabooków. Otóż Macbook oraz Macbook Air zostały odświeżone.

Nowa linia Macbook, która zadebiutowała w ub. roku wraz z portem USB typu C, doczekała się nowych, szybszych procesorów od Intela. Dodatkowo otrzymujemy wydajniejszą grafikę, szybszy dysk oraz dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, a wszystko to, w tej samej cenie. Jakby tego było mało, fani koloru „różowe złoto” znanego między innymi z najnowszego iPhone SE, otrzymują ten model w tym właśnie kolorze.

Pełne dane techniczne Macbook Early 2016 znajdziecie na stronie Apple. Macbook w najmocniejszej konfiguracji, czyli dwurdzeniowy procesor Intel Core m7 1,3 GHz (Turbo Boost do 3,1 GHz) z 4 MB pamięci podręcznej L3 jest dostępny tylko na zamówienie przez Apple.com.

Oprócz tego, seria Air 13″ w standardzie otrzymuje 8 GB RAM, przy jednoczesnym utrzymaniu ceny na poziomie 4799zł oraz 5799zł, z dyskami 128GB oraz 256GB.