BlackBerry wybiera nowego kierownika ds. sprzedaży urządzeń!

Artur Patnaik
Artur Patnaik
28.04.2016

Dotarła do nas ważna wiadomość ze świata BlackBerry – Alex Thurber został wyznaczony na nowego kierownika działu sprzedaży urządzeń.

„BlackBerry stara się wzmocnić zespół sprzedaży aby zawrzeć bardziej bezpośrednie kontakty z przedsiębiorstwami i korporacjami” powiedział Alex Thurber. Thurber trafił do kanadyjskiego przedsiębiorstwa z firmy WatchGuard Technologies, gdzie osiągnął spory sukces jako międzynarodowy szef sprzedaży (z prawie braku dochodu firma w 6 kwartałów odnotowała same zyski). W BlackBerry będzie on nadzorował na miejscu zespoły odpowiedzialne za sprzedaż i postara się wygenerować dodatkowy zysk przez kontakt z operatorami i innymi partnerami.

„Moim celem jest osiągnięcie priorytetu strategicznego BlackBerry, czyli zysku ze sprzedaży urządzeń mobilnych” podsumował Thurber w wiadomości.

Nowa osoba na tak istotnym stanowisku to bardzo dobry znak dla nas – wszystkich fanów smartfonów z logo kanadyjskiego producenta. Pomimo ostatnich zwolnień, słabej sprzedaży PRIV, a także braku kolejnych urządzeń pół roku po PRIV, CEO Chen daje znać, że jeszcze nie postawił kropki nad i w kwestii telefonów. BlackBerry wydało już nowoczesne telefony ze swoim systemem, wydało nawet telefon z najwyższej półki z Androidem, dlatego ma już sporo doświadczenia – wie co się podobało klientom (czyt. Passport), a co było źle rozegrane. Z pewnością ich pracownicy korzystają też z iPhone’ów, więc najwyższa pora pozbierać te doświadczenia do kupy i wydać telefon dla biznesu na miarę 2016 roku.

phpzssztm