Dwa nowe rendery – prawdopodobnie tak będą wyglądały modele Hamburg i Rome od BlackBerry

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
28.04.2016

Na początku kwietnia informowaliśmy Was o dwóch modelach urządzeń z logiem BlackBerry, które ukażą się w tym roku.

Jak przewidywał Dominik, jeden z nich, posiadający fizyczną klawiaturę, będzie wyglądem przypominał Passporta Silver Edition, natomiast drugiego nie mógł zidentyfikować, bądź porównać do innych istniejących modeli BlackBerry.

Wczoraj Berrylink opublikował dwa rendery, które nawiązują do wcześniejszego, tajemniczego przedstawienia obu urządzeń opublikowanego przez Dominika i resztę portali interesujących się BlackBerry.

Model Hamburg i Rome bardzo przypomina swoich poprzedników, a liczyłem na to, że nowe modele wniosą ze sobą powiew świeżości w świecie BlackBerry. Hamburg odwzorowuje się na wysłużonym modelu Z30 z frontalnym głośnikiem multimedialnym w dolnej części urządzenia. Jedną rzeczą, która mnie denerwuje to umiejscowienie przycisku blokady po lewej stronie. Ciężko zmienić swoje przyzwyczajenia, zwłaszcza, że od początku telefony BlackBerry posiadały blokadę w górnej części „ramy” urządzenia. Natomiast Rome będzie odwzorowaniem Passporta Silver Edition i mam nadzieję, że klawiatura w nim zastosowana również posiądzie dotyk.