Niebanalne akcesorium dla fanów mobilnej fotografii

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
25.04.2016

Super ultra lekkie i cienkie smartfony, czyli trend, który jest motywem przewodnim dla producentów mobilnych urządzeń jest pierwszą wzmianką podczas projektowania designu. Smukła budowa czasem jest przeszkodą dla aktywnych ludzi. Niepewny chwyt i trudność nawigacji przeważnie utrudnia nam wykonanie ładnego zdjęcia.

Z pomocą przychodzi Miggo Pictar – uchwyt do smartfona, pozwalający z naszego iPhona stworzyć maszynę do robienia zdjęć. Wyglądowo przypomina aparat fotograficzny, w który montuje się urządzenie.

Pictar został wyposażony w system nawigacyjny, łączący się z telefonem za pomocą dźwięków dual-tone w częstotliwości 18,500 – 20,000 khz, która nie jest niesłyszalna dla ludzkiego ucha, a nawigacja, czyli zmiana poszczególnych ustawień odbywa się za pomocą trzech pokręteł i przycisku do finalnego uwiecznienia obrazu.

Na dzień dzisiejszy projekt będzie dostępny tylko dla iPhone’ów i nie wiadomo, czy ukaże się dla pozostałych platform. Taki gadżet niewątpliwie przykuwa ciekawość,  zwłaszcza w takiej formie.

Istnieją również inne akcesoria, przykładowo do nowego LG G5, który również może ułatwić robienie zdjęć i w porównaniu do Pictar jest to kieszonkowa wersja, lecz z cienkiego smartfona tworzy naprawdę dziwny zestaw.

Co sądzicie o tego typu akcesoriach? Uważacie, że to krok w dobrą stronę, czy jednak kompletnie zbędny gadżet?

Źródło: kickstarter.com