PRIV otrzymuje aktualizację do Android Marshmallow

Artur Patnaik
Artur Patnaik
27.04.2016

Android 6.0.1 od wczoraj jest dostępny do pobrania dla telefonów zakupionych przez ShopBlackBerry, a od 3 maja dla pozostałych użytkowników. 

Ponad 5 miesięcy musieli czekać właściciele najnowszego telefonu od BlackBerry na tą bardzo ważną aktualizację. Marshmallow bowiem to nie tylko większa funkcjonalność, ale przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. Oprócz omawianych już przez nas zmian warto wspomnieć o kilku nowościach jak dodanie do BlackBerry HUB wsparcia dla szyfrowania poczty protokołem S/MIME, a dla zwykłych użytkowników jest teraz opcja integracji aplikacji społecznościowych takich jak Instagram, Skype, Slack i Pinterest. Zainteresowanie integracją tych apek przyszło od samych użytkowników, więc dobrze, że BlackBerry jeszcze czasem słucha swoich fanów.

Niestety, ale bardzo liczyłem, że BlackBerry umieści HUB na lewej stronie pulpitu przez co mielibyśmy efekt jak w starym, dobrym BlackBerry 10. Jest to możliwe, gdyż Samsung stosuje podobne rozwiązanie w Galaxy S7 z funkcją Briefing:

W związku z ostatnią aktualizacją kolekcji BlackBerry w sklepie Google Play od teraz zarówno na klawiaturze wirtualnej, jak i fizycznej mamy możliwość łączenia liter w wyrazy przejeżdżając po qwerty bez odrywania palca (tzw. swipe). W praktyce nie jest to rozwiązanie tak dokładne jak Swype, czy Swiftkey, ale i tak BlackBerry zrobiło bardzo duży krok do przodu dla przyzwyczajonych do tego rozwiązania.

Oprócz tego na moim PRIV była informacja o trybie ręcznym w Aparacie BlackBerry, ale póki co nikt o nim nie wspomniał, więc liczę, że o nim nie zapomnieli i pojawi się w najbliższej aktualizacji.
Screenshot_20160417-195944

Choć Marshmallow to bardzo dobra i istotna aktualizacja, na horyzoncie pojawia się już Android N przede wszystkim z szybkim przełączaniem pomiedzy oknami i jednoczesną obsługą 2 aplikacji, a powiem szczerze, że tego mi na 5.4-calowym ekranie najbardziej brakuje. Mam więc nadzieję, że obecne ustabilizowanie wszystkich aplikacji od BlackBerry sprawi, że kolejna duża aktualizacja systemu będzie już tylko kwestią tygodni, a nie miesięcy.

Ciekawe też co oznacza niebieska kolorystyka BlackBerry- najpierw strona została odmieniona z ciemnej, eleganckiej na „trochę” mniej:Bez tytułu A teraz na filmikach logo wyświetlane jest w niebieskiej kolorystyce. Czyżby to było nawiązanie do BlackBerry Radar, czy czeka nas niedługo coś więcej, jak myślicie?PRIV 6