Samsung KNOX z najbardziej skutecznymi zabezpieczeniami na urządzeniach mobilnych według Gartner Inc.

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
20.04.2016

Mobilna platforma KNOX na urządzeniach firmy Samsung została wybrana jako najskuteczniejsze kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające w zakresie bezpieczeństwa przez analityków z Gartner Inc.

W badaniu brało udział 9 platform, w tym Android 4, 5 i 6, BlackBerry 10, BlackBerry powered by Android, iOS 8 i 9, Windows Phone 8.1, Windows 10 Mobile (pomijam urządzenia Surface od Microsoftu) i Samsung KNOX. Na pierwszym miejscu został wyróżniony Samsung KNOX, który jako jedyna platforma uzyskała ocenę strong, gdzie brano pod uwagę  uwierzytelnianie, ochrona systemu przed różnymi sposobami zmian w pierwotnej bazie OS’u, wstępnej weryfikacji aplikacji czy szyfrowaniem.

Specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa muszą podejmować świadome decyzje dotyczące wdrożenia oprogramowania zarządzającego przedsiębiorstwem, bezpieczeństwa mobilnych aplikacji i innych elementów udostępnianych w ramach poszczególnych urządzeń. Przeprowadzona przez nas ocena skupia się na wymogach bezpieczeństwa, które mają zastosowanie w urządzeniach mobilnych, jak również na porównaniu najpopularniejszych platform takich urządzeń w odniesieniu do tych wymogów – stwierdzają analitycy z firmy Gartner

Niestety tylko zalogowani abonenci strony Gartner Inc. mogą zobaczyć cały raport z tego badania, a chętnie bym się z nim zapoznał, gdyż nie wydaje mi się, by system BB10 miał dużą zaległość „punktową” względem pierwszego miejsca. No cóż, mogło być inaczej, gdyby autorska platforma od BlackBerry była dalej rozwijana, wtedy możliwe, że kto inny rozdawałby karty.

Z drugiej strony, BlackBerry nie ma jeszcze tyle doświadczenia w zabezpieczeniach systemu Android w porównaniu do Samsunga, który ciągle wydaje urządzenia z tą właśnie platformą i to przez dłuższy okres czasu.

Źródło: samsungmedia.pl