Bajki na dobranoc z goglami VR od Samsunga

Artur Patnaik
Artur Patnaik
02.05.2016

Technologia rozwija się nieubłaganie prędko i w obecnych czasach nikogo już nie dziwi jak 3-latek, który jeszcze nie potrafi czytać już jest w stanie obsłużyć smartfon czy tablet. Dzieci od najmłodszych lat mają kontakt ze sprzętem elektronicznym i nie ma sensu odcinanie ich od nowoczesnych technologii. Mimo wszystko nowy projekt Samsunga, choć wzruszający, to niekoniecznie jest krokiem w dobrym kierunku.

Samsung zaprezentował Bedtime VR Stories, czyli opcję opowiedzenia naszym dzieciom bajki w wirtualnym świecie za pomocą gogli Gear VR.

Z założenia możliwość opowiedzenia dziecku bajki na dobranoc nawet kiedy rodzic musiał wyjechać jest bezcenna, ale z drugiej strony pakowanie najmłodszych w ekran telefonu, który przenosi je w wirtualną rzeczywistość tuż przed snem budzi spore wątpliwości.

Czy rozmowa na Skype to niewystarczające udogodnienie aby być przy naszych pociechach nawet, gdy znajdujemy się w innej części świata? Wirtualna rzeczywistość to na pewno nieskończony potencjał, ale powinniśmy zadać sobie pytanie czy warto uzależniać od tego najmłodszych w imię wygody. Dla producentów elektroniki z kolei nie ma lepszego zabezpieczenia na przyszłość jak ukształtowanie nowego pokolenia, które wychowane zostanie w świadomości marki Samsung i ich „magicznych” produktów.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się uwagami w komentarzach czy sami chcielibyście móc wyruszyć w wirtualną podróż ze swoimi dziećmi.