iOS9 zainstalowany na prawie wszystkich iUrządzeniach

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
15.05.2016

Wiele można zarzucić Apple, ale jedno trzeba im oddać, nikt tak sprawnie nie wprowadza aktualizacji swojego systemu, co oni. Oczywiście składa się na to kilka różnic względem konkurencji, jak chociażby to, że na aktualizację iOS nie mają wpływu osoby trzecie, ani operator komórkowy.

W iPhone nie ma podziałów na lepszych i gorszych podczas wypuszczania aktualizacji, ponieważ wszystkie modele, które mają ją otrzymać, otrzymują ją w tym samym czasie oraz na całym świecie bez względu na to, gdzie iUrządzenie było kupowane. Inna sprawa, że zazwyczaj serwery są tak obciążone, że sprawna aktualizacja graniczy z cudem. Dlatego zawsze najpierw czytam komentarze odnośnie aktualizacji, a dopiero po kilku dniach instaluje ją na swoim urządzeniu.

Dzięki temu, już po kilku miesiącach od premiery mogą pochwalić się ilością zaktualizowanych urządzeń na poziomie 84%, tak jak ma to miejsce teraz w przypadku iOS9. Poprzedni OS jest zainstalowany na 11% aktywnych urządzeń, a pozostałe systemy na 5%. Należy jednak pamiętam, że w tych danych są uwzględnione również iPody oraz iPady.

W przypadku największego konkurenta Apple, czyli Google, sytuacja jest troszkę inna, mianowicie, Android 6.0 Marshmallow jest obecny na 7,5% urządzeń, w tym BlackBerry PRIV, Android 5.0 Lollipop na 16,2%, a 5.1 na 19,4%, najwięcej bo 32,5% na 4.4 KitKat, a pozostałe systemy w sumie zajmują blisko 25%.

13 czerwca na WWDC 2016 powinniśmy poznać szczegóły dotyczące nadchodzącej odsłony iOS.