Kolejna aplikacja przestanie być wspierana na BlackBerry

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
26.05.2016

Dzięki informacji zawartej w komentarzu jednego z naszych czytelników, dowiadujemy się, że po Facebooku i WhatsApp przychodzi pora na uśmiercenie kolejnej aplikacji na BlackBerry. Tym razem Kosiarz idzie po aplikację PayPal.

Niestety. Może i BlackBerry oficjalnie nie porzuca swojej platformy, ale stopniowo robią to inni. Oczywiście zaraz napiszecie, że nikt z tej aplikacji nie korzystał i nie jest ona do niczego Wam potrzebna, ale pokazuje to jasno i wyraźnie, w którym kierunku to wszystko zmierza.

Przeglądając oficjalnego bloga PayPal czytamy interesujący Nas, czyli użytkowników BlackBerry fragment:

If you are an Amazon Fire or Blackberry user, we will be discontinuing the PayPal app on June 30, after which you will no longer be able to use the app. However, customers on these devices can still log into PayPal on these phones via our mobile web experience. Blackberry users can also continue to use the BBM app to send peer-to-peer payments via PayPal.

Otóż z dniem 30 czerwca wymagana będzie wersja aplikacji 6.0, która trafi wyłącznie na platformy iOS oraz Android. Oznacz to, że użytkownicy Windows Phone/Windows 10 mobile zostali również wykluczeni. Na pocieszenie czytamy, że tak samo jak w przypadku Facebooka, będzie można dalej korzystać z PayPal, ale z pozycji przeglądarki oraz usługa będzie dalej dostępna przez BBM.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tej sytuacji!

 

 • Piotr Kestrel Wujda

  Tak a’propos Facebooka… Wymyśliłem, że go nie będę aktualizował i… jeszcze działa 😀 Normalnie wszystko przychodzi na HUBa…

  • pikut

   Z tego co czytam komentarze, nie Ty jeden na to wpadłeś i niby faktycznie działa 😀 Można ponoć też przez Sachesi ? zrobić downgrade do tej działającej jeszcze wersji Facebooka :>

  • aastelix

   Również nie aktualizowałem FB i działa.
   Jakie powiadomienia z FB dostajesz do HUBa?

   • Piotr Kestrel Wujda

    Prywatne wiadomości, info o lajkach, info o komentarzach, info o urodzinach, o wyświetleniach strony (jeśli masz stronę prócz profilu). O innych nie wiem, bo mam domyślnie powyłączane.

  • Balceron

   Ja tak samo. Poza tym można nadal czymś się dzielić przez apkę i wtedy jestem dumny, bo jest „via BlackBerry” hehe

 • kukinda

  Co jeszcze musi się wydarzyc, żebym zrezygnował z passporta….? 🙂

 • wiejas

  Niedługo BlackBerry nie będzie wspierane przez BlackBerry. Ale mi to wisi. Dam radę. Ciekawe jakiego telefonu Chen używa????? Pewno jabłkowitego. Jakby był uczciwy i używał BlackBerry to by tak nie szalał z likwidacją BlackBerry. Jak zlikwiduje BlackBerry to wezmą go do Microsoftu na likwidatora.

  • waldek

   Passport SE używa 🙂 , mówił o tym

 • Lukasz

  Skoro będzie działała na BBM to nie jest tragicznie, ale ogólnie podziękujmy Chenowi za wpychanie nas w ramiona androidowego syfu

 • aastelix

  Jeszcze apropo microsyfu

  • pikut

   Cóż… chyba jednak nie ma wyboru odnośnie telefonów… wiadomo, że to się zmieni kiedyś, ale póki co musimy pogodzić się z tym, jak jest w chwili obecnej…

   • Dawid Maślanka

    Czyli cala nadzieja w jednej sluchawce z fizyczna klawiatura od BlackBerry w kwestii Androida, lub Iphone6s (jesli potwiedzi sie to ze 7-ka ma byc pozbawiona zlacza sluchawkowego) od Appla. Dosc osobliwy wybor..

    • pikut

     Myślę, że jak BlackBerry zrobiłoby przyzwoite słuchawki z Androidem w przystępnej cenie, to sympatycy BlackBerry z braku laku powinni się zdecydować na taką opcję. Przynajmniej niemała część z nich.

     • ihugun

      Model z klawiaturą zapowiada się ciekawie, ale zważywszy na Androida, mam nadzieję, że podzespoły będą w miarę wydajne.

     • aastelix

      W tym modelu najbardziej ciekawi mnie połączenie pełnej klawiatury qwerty i dotyju jak z Passporta. Mam nadzieję, że klawiatura będzie lepsza niż w Priv a najlepiej taka jak w Classic.
      Hardware musi być dobry żeby telefon działał gładko przez długi czas. Android to Android i BlackBerry tutaj nic nie naczaruje z optymalizacją.
      Po prostu pewnego progu już się nie da przeskoczyć.

     • MiloszI

      Deko marudzisz. Miałem BB od 2010 roku (zacząłem od 9700). Skończyłem na Q10. One też się przycinały. Mam teraz chińczyka z Androidem 5.1 za $91. Chodzi… lepiej niż Q10. Serio. Zacinki są sporadyczne, generalnie prędkość działania większa, w przeglądarce, czy apkach z Andka odpalanych na Q10 oczywiście przepaść na korzyść chinola… Najbardziej brakuje mi HUB. To świetny wynalazek. Gdy teraz nie przeczytam wiadomości z powiadomienia, tylko usunę samo powiadomienie, to nie ma żadnej historii. Trzeba pamiętać, albo łazić po apkach i szukać 😉 No i HUB miał na górze przypominajkę z najbliższymi wydarzeniami. Świetna sprawa. Teraz mogę se walnąć widget z kalendarza, ale na głównym desktopie chcę mieć czysto i porządek, a na inne zaglądam sporadycznie jednak. To, co było w HUB było idealne, bo najbliższe wydarzenia przeglądało się automatycznie przy okazji czytania wiadomości. I były schowane, a nie na głównym ekranie. Świetnie pomyślane.

      Poza HUB jednak spokojnie Android daje obecnie radę.

     • HDN900

      Szkoda, że tak późno bo mogli sobie kawałek tortu ugrać, a dzisiaj karty praktycznie rozdane.

  • Mong
 • Zibski

  Korzystałem z dwóch urządzeń BlackBerry. Były to świetne telefony. Szkoda, że BlackBerry ma problemy. Współpraca z Google raczej nie pomoże.

 • ihugun

  Może ktoś się zainteresuje nową Jollą z Salfish OS 🙂
  https://jolla.com/jollac/

 • MiloszI

  BB10 pada na twarz od jakiegoś czasu i chyba nikt nie jest zaskoczony ruchem PayPal. Ja się przesiadłem. Trudno. To tylko telefon. Nie ma się co spinać.

 • Krzysztof Kałębasiak

  Czyli nie mozna, ale mozna.