LG pracuje nad czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
04.05.2016

Czujniki linii papilarnych stały się już standardem wśród smartfonów z najwyższych półek. Standardowo wbudowany jest w przycisk pod ekranem lub z tyłu urządzenia.

Zespół LG Innotek znalazł jednak inny sposób na zamontowanie go w telefonie, a dokładniej w ekranie.

Dolna ramka będzie wyposażona w sensor ukryty pod szkłem chroniącym przedni panel urządzenia bez potrzeby umieszczania przycisku przy czym można również zastosować wodoszczelność. LG twierdzi, że zamontowanie czujnika w taki sposób jest jeszcze bardziej dokładne względem pomiarów i wskaźnika nieudanych odczytów (0.002%). Trzeba przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie przy czym telefon może zachować swój pierwotny design. LG produkuje smartfony, w których przód telefonu to jedna tafla szkła z małym plastikiem u dołu i przyciskami na tylnej płycie lub z boku urządzenia, a zastosowanie czujnika linii papilarnych w ekranie może ujednolicić wygląd smartfonów tego producenta, przez co byłby bardziej rozpoznawalny.

Rozwiązanie opracowane przez Koreańczyków miałoby spowodować pogrubienie ekranu o 0,3 mm, ale myślę, że biorąc pod uwagę to co zyskujemy poświęcenie jest niewielkie.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy LG skorzysta ze swojego pomysłu w bieżącym roku, lecz już trwają rozmowy z innymi producentami o komercjalizacji nowego skanera, więc być może to wcale nie LG będzie pierwszym dostawcą smartfonów z nowatorskim podejściem do czytnika linii papilarnych. Takie rozwiązanie połączone z nietłukącym się ekranem od Motoroli i wodoodpornością mogłoby wyznaczyć nowy standard jakościowy na rynku.

 • Zibski

  LG z nowym umiejscowieniem czytnika inii papilarnych oraz Microsoft z technologią Pre-Touch mogą dużo zmienić na rynku.

  • Adrian Wilczek

   mówisz o tym ekranie od microsoftu który wykorzystuje mikroprądy człowieka do nawigowania?

   • Zibski

    Tak, dokładnie.

  • aastelix

   Namieszają jak trzeba będzie przyłożyć palec do czarnego oka.

   Przykrosoft raczej nic nie namiesza bo nikt nie chce ich systemu monilnego a ceny telefonów dużo za wysokie.
   A po LG nie spodziew się nic odkrywczego po czym klienci mieliby się rzucić na zakupy.

 • missed

  A nad czym pracuje Blackberry ?

 • missed

  LG i Microsoft to mogą zamieszać jedynie sól w zupie.