Premiera Androida N bez wsparcia dla Force Touch

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
16.05.2016

Wraz z pracą nad nowym systemem, Google chciało wprowadzić technologię Force Touch na podobieństwo 3D Touch od Apple w Androidzie N i jego premierą na konferencji Google I/O, która startuje już za 2 dni i niestety wygląda na to, że gigant z Mountain View nie zdąży.

Serwis Re/code poinformował o możliwości braku technologii mierzącej siłę nacisku na ekran w nowym Androidzie N, który zostanie oficjalnie przedstawiony na corocznej konferencji firmy. Google prawdopodobnie wprowadzi ją w postaci aktualizacji, ale na jego prezentację w dniu premiery nie ma co liczyć.

Być może  niektórych takie posunięcie może dziwić, ale ostatnio Google to jedna z tych spółek, które próbują dopinać wszystko na ostatni guzik, tym bardziej jeśli chodzi o rywalizację z rozwiązaniami od Apple. Lepiej więc, aby Force Touch został skończony przed zaprezentowaniem ich kolejnej wersji systemu Android. Nacisk na ukończenie tej technologii przed prezentacją jest spory, a firma ma dwa wyjścia – pokazać, że jest, ale nie działa lub poczekać, dopracować i puścić wraz z aktualizacją (6.2?). Niektórzy producenci, np. Huawei już starali się opracować własne rozwiązanie, choć efekty jak widać poniżej były dalekie od ideału.

Niewątpliwie sprawa jest wysokiej wagi, jeśli gigant z Mountain View chce dalej walczyć z Apple i ich innowacyjnością, bo zapewne iPhone 7 już w pełnej klasie wykorzysta możliwości 3D Touch.

 • Zibski

  Apple i innowacyjność? Wszystkie elementy wzięli od kogoś innego a potem płacili duże odszkodowania. Następnym razem zastanów się co piszesz.

  • Adrian Wilczek

   Zapomniałem o cudzysłowiu

  • skądś hajs na duże odszkodowania mieli 😀

   • Zibski

    Od zmanipulowanych klientów.
    https://www.youtube.com/watch?v=-C0dJOrBHzY

    • z czasem sie wytworzyła moda 😉 Ale koniec końców morał ze świata telefonów jest taki, ze lepiej chyba mieć zmanipulowanych klientów jak rządy, multimiliardowe korporacje i agencje wywiadowcze 😛

  • Dawid Maślanka

   Przesadzasz. Maja tez swoje know-how. Ich produkty sa dopracowane, ale to zasluga zamknietego systemu, oraz ich dzialu hardware. Z pewnoscia jesli mial byc wziac full-touch to bylby to Iphone. Jedynie cala nadzieja w Rome od BlackBerry. Tylko ten model moze mnie przekonac znow do Androida. Zapowiada sie na nastepce Classica, ale czy nim bedzie..zobaczymy.

  • pikut

   Kto bogatemu zabroni? 😉

   • Zibski

    Wolność wyboru 🙂