Twitter i kolejne zmiany dla fanów mikroblogów

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
31.05.2016

Na oficjalnym blogu, Twitter potwierdził informacje o wprowadzonych zmianach, które będą dotyczyć wpisów publikowanych przez już nie małe grono użytkowników i bądź co bądź mają one ułatwić komunikację.

Tym razem Twitter wykona cztery modyfikacje:

  • Limit 140 znaków nie będzie już obejmował multimediów jak zdjęcia, GIFy czy filmiki wideo. Wcześniej upload obrazka zabierał nam 24 znaki.
  • Do limitu nie będą również uwzględniane odwołania do innych profili. Zostaną one dodane w inny sposób po za treścią tweeta.
  • Wcześniejsze tweety będzię można aktualizować poprzez retweet własnego wpisu, dodając dodatkowe treści.
  • Dodatkowo zostanie usunięty skrót .@, który umożliwia udostępnienie wszystkim obserwującym konwersację z inną osobą. Po zmianach każda wiadomość zaczynająca się od nazwy profilu będzie widoczna dla osób obserwujących

Jednym z głównych priorytetów na ten rok jest ponownie zdefiniowanie naszego produkty i uczynienie go łatwiejszym – napisał w oświadczeniu Jack Dorsey, CEO Twittera.

W komunikacie oznajmiono, że wyżej wymienione zmiany zostaną wprowadzone ” w nadchodzących miesiącach”, także dokładna wszystkich modyfikacji jest nieznana, jednakże ciągłe zmiany, które przynoszące ułatwienia dla użytkowników, mogą spowodować, że więcej ludzi będzie korzystać z tego serwisu.

Twitter_May24