WhatsApp z nową aplikacją dla desktopów i inne nowości od Facebooka

Artur Patnaik
Artur Patnaik
12.05.2016

Popularny komunikator należący do Facebooka zyskał teraz spory atut dzięki nowej aplikacji desktopowej. Messenger dostępny dla Windowsa 8+ oraz Mac OS 10.9+ pozwoli na płynne kontynuowanie na komputerze rozmowy rozpoczętej na telefonie.

Programiści z WhatsApp teraz mają więcej czasu na nowe projekty skoro rezygnują ze wsparcia mniej popularnych systemów, jak BlackBerry 10 i starszych. Najpierw ogłoszono szyfrowanie wiadomości, a teraz dostaliśmy dopracowaną aplikację na desktopy, więc choć do możliwości, które znamy z BBM jej dalej brakuje to ma już całkiem sporo do zaoferowania przy zdecydowanie bogatszej bazie użytkowników. Aby pobrać komunikator na PC należy udać się pod adres whatsapp.com/download. Następnie otwieramy aplikację i skanujemy kod QR przy użyciu WhatsApp w telefonie.

Jako ciekawostka można dodać, że ekipa od Marka Zuckerberga postanowiła też odświeżyć wygląd innej miliardowej aplikacji- Instagram doczekał się nowej wersji, która wprowadza nowe logo i UI. Co więcej do Polski trafiła też aplikacja Moments, która łatwo i szybko pozwala połączyć zdjęcia z telefonu w gotowe albumy i kolaże, a potem udostępnić na najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie. Komisja Europejska uznała jednak, że jej zaawansowana funkcja rozpoznawania twarzy narusza prywatność użytkowników, więc do nas trafiła w okrojonej wersji. Moments w praktyce działa trochę jak Zdjęcia od Google, a pobrać ją możecie dla iOS i Androida


  • Szymon Balbier
  • Itam

    Z tym WhatsUp’em to jest taki problem, że musi być zainstalowana apka na smartfonie i ten smartfon musi podczas rozmowy byc w zasięgu sieci. Jeśli np. jesteście gdzieś że smartfon nie ma zasięgu, a internet na kompie macie z kabla ETH, to aplikacja nie będzie działać. Bo smartfon nie ma zasięgu. Więc to nie jest tak do końca normalna aplikacja na koputer, tylko proteza, coś ala BLEND. Bez smartfona nic nie popiszecie.

  • Dead Infection

    Nie do końca rozumiem idei instalowania samodzielnej aplikacji, skoro można w przeglądarce mieć WA.