Apple marzy o zagiętych ekranach – patent i render „jajka”

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
15.06.2016

Jak wiemy z kilku przecieków opublikowanych w sieci jak również z artykułu na naszym blogu, iPhone 7 nie wniesie ze sobą nic nowego i innowacyjnego w świecie urządzeń Apple, ale by być cały czas na topie, CEO Tim Cook chciałby w przyszłości wprowadzić wygięty ekran do ich smartfona.

6a0120a5580826970c01b7c86d8136970b-800wi

Ostatni patent zarejestrowany w amerykańskim Urzędzie Patentowym wyraźnie daje we znaki, że „elektroniczne urządzenie z zawiniętym ekranem” będzie inne niż wszystkie. Z wyglądu można od razu zaznaczyć, że ciężko będzie się przyzwyczaić do takiej formy. Elastyczny wyświetlacz może zapewnić im dodatkowe pole użytkowania bez zmian kształtu urządzenia czy całkowitego rozmiaru. Wystarczy, że w późniejszym czasie owiną nim telefon dookoła.

Najważniejszym pytaniem będzie fakt czy w ogóle powstanie taki iPhone. Taki koncept jest naprawdę inny niż dotychczasowe urządzenia z zagiętymi ekranami. Apple może już powoli nie nadążać za innymi producentami w badaniach nowych rozwiązań i pewnie zagięte lub już elastyczne ekrany będą zakupione od innych producentów.

Na podstawie rysunku patentowego powstał już render takiego urządzenia. Powiem tylko jedno – wygląda.. dziwnie.

iPhone-8-concept-render-based-on-patents-7-680x450 iPhone-8-concept-render-based-on-patents-2-768x432 iPhone-8-concept-render-based-on-patents-3-768x432iPhone-8-concept-render-based-on-patents-1-768x432

Źródło: patentlyapple, concept-phones
  • aastelix

    Cóż, do niczego nie potrzebny bajer.

  • Slawek

    Wybacz Panie autorze, ale z przecieków i swojego artykułu to Ty guzik wiesz. Iphone 7 nie będzie innowacyjny? Do wejścia Cooka na scenę nikt nie wie jaki będzie. 6S też nie miał mieć niczego nadzwyczajnego. A dostał 3D Touch co zupełnie zmienia jego używanie i jest świetne. Rysunki patentowe zawsze są nad wyraz akcentowane, tak już mają. Ktoś do tego zrobił rendera, a Ty go… oceniasz. Brawo Ty.

    PS. Z rysunku patentowego wynika też, że będzie nowe złącze i dwa tajemnicze złącza 402. A render potwierdza 2 kamery, on/off na górze i brak fizycznych guzików do dźwięku. No i szybkiego wyciszenia już nie ma. Warto dodać do artykułu.