BlackBerry Hamburg to tak naprawdę… Alcatel?

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
27.06.2016

Czekacie na najnowsze modele Kanadyjczyków? Niewiele z Was wie, że prawdopodobnie po świecie hula już BlackBerry Hamburg, ale jeszcze bez przyklejonego logo BlackBerry.

Tak jak wszyscy przewidywali, zaprezentowane wyniki finansowe za 1 kwartał roku fiskalnego 2017 szału nie robią. Okazuje się, że sprzedaż telefonów leci na łeb na szyję, co nikogo nie powinno dziwić, ponieważ BlackBerry już od jakiegoś czasu nie kładzie większego nacisku na ich sprzedaż. W obecnej sytuacji jest to nieopłacalne dla nich, ale na ratunek ma przyjść… chińska firma TCL.

BlackBerry Hamburg to Alcatel Idol 4?

Wszystko wskazuje na to, że Firma TCL, która odpowiada za modele marki Alcatel, będzie produkowała przyszłe modele BlackBerry. Skąd takie wnioski? Ano stąd, że na stronie WiFi Alliance ujrzeliśmy informacje nt. modelu, które sugerują, że właśnie tak się stanie. W dokumentacji między innymi można znaleźć oznaczenie DTEK 50, czyli system zabezpieczeń dla Androida od BlackBerry oraz STH100-2.

TCL-Branding-WiFi

Jeśli BlackBerry Hamburg to Alcatel Idol 4 z przyklejonym logo BlackBerry, to czego możemy się po nim spodziewać?

  • 5,2 calowy wyświetlacz FHD,
  • Snapdragon 617,
  • 3GB RAM,
  • 16GB wbudowanej pamięci,
  • aparat przód 8 MP, tył 13 MP,
  • bateria 2610 mAh,
  • Android 6.0 Marshmallow.

Potwierdza się tym samym, że BlackBerry próbuje trafić do większej grupy odbiorców, ponieważ nie będzie to model premium, a zwykły średniak. Może to być ciekawa alternatywa dla osób, które lubią Androida, ale również cenią sobie prywatność. Niewielkim kosztem będzie można mieć obie rzeczy, co do chwili obecnej było niemożliwe. Miło byłoby jednak, gdyby BlackBerry dołożyło do tego modelu nie tylko swoje logo, ale również projekt budowy, żeby wyróżniać się na tle modelu Alcatel Idol 4.

W związku z powyższym, nadchodzący BlackBerry powinien być wyceniony na około 1250 zł, ale jak będzie w rzeczywistości i czy te informacje się potwierdzą, okaże się już niebawem.