Facebook chce nas uzależnić.. od Messengera

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
15.06.2016

Mark Zuckerberg najwidoczniej chce wyprzeć zwykłe defaultowe aplikacje do SMSów i wprowadza w Messengerze możliwość pisania i odbierania powiadomień tekstowych, wysyłanych poprzez operatorów sieci komórkowych.

Integracja wiadomości SMS w aplikacji Messenger w systemie Android trwa już od kilku miesięcy, a teraz została oficjalnie zapowiedziana. Treści powiadomień będą wyświetlane w osobnym komunikatorze Facebooka w fioletowym kolorze, pomagając szybko odróżnić te wysłane do innych użytkowników.

„Wiemy, że ludzie otrzymują wiadomości zarówno poprzez SMS i Messenger – na przykład twój najlepszy przyjaciel wysyła GIF na Messenger, podczas gdy twoja mama używa tylko SMS – chcemy łatwiej pozostać w kontakcie z ludźmi, na których Ci zależy. Mamy nadzieję, że ten nowy wybór przyniesie większą wygodę i będzie w stanie uzyskać dostęp do wszystkich wiadomości w jednym miejscu, dzięki czemu wysyłanie wiadomości stanie się o wiele prostsze i pomoże utrzymać Cię w konwersacji!”

Co jeśli Facebook również chce inwigilować swoich użytkowników poprzez dodatkowe nowe funkcję w Messengerze? Twórcy tego rozwiązania twierdzą, że SMSy wysyłane poprzez ich aplikację nie są przesyłane, przetwarzane czy przechowywane na serwerach Facebooka. Komunikator pobiera tylko treści i numer lub kontakt z urządzenia i je wyświetla. Czyżbyśmy mieli do czynienia z prototypem Androidowego HUBa – niewykluczone.

Funkcję tą trzeba włączyć ręcznie także Facebook nie narzuca Nam korzystania z niej. Żeby ją włączyć należy wejść w ustawienia Messengera, wybrać SMS z listy ustawień i włączyć „domyślna aplikacja SMS” lub w ustawieniach telefonu znaleźć funkcję domyślnej aplikacji wiadomości i przestawić na Messengera.

 • LinekPark

  Na czym te ikonki są tak wielkie(ostatnie 3 screeny)?
  Wg mnie mogą robić co chcą, lite mi nie muli i nie wymusza Messengera, więc będę się go trzymać.

  • Adrian Wilczek

   LG Leon przyjacielu

   • LinekPark

    4.5’… to dlatego..

    • Adrian Wilczek

     Wystarczająca przekątna ekranu 🙂

     • LinekPark

      Jak full dotyk, to jednak duży rozmiar ekranu w odpowiedniej obudowie jest wg mnie lepszy. Nie trzeba wtedy mieć czegoś innego do neta. 😉

     • Adrian Wilczek

      Jedynie do czego potrzebuję neta w telefonie to słuchanie muzyki, szybko komuś odpowiedzieć na messengerze i czasem coś poczytać 😉

 • Mong

  Zostały jeszcze do „zintegrowania” maile ;D

 • LinekPark

  W czystym(6.0.1) inaczej się to zmienia. Screeny dla zainterere:

 • Bat

  To taki jakby BlackBerry Hub w wersji bardzo okrojonej?