Huawei odświeża swoja nakładkę systemową

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
23.06.2016

Chińska firma od pewnego czasu ewoluowała w trzeciego co do wielkości producenta urządzeń mobilnych, ciągle zalewając rynek nowymi smartfonami z każdej półki cenowej. Mając na uwadze miliony sprzedanych telefonów na całym świecie, Huawei postanawia rozwinąć swój interfejs użytkownika.

EmotikonUI przejdzie bowiem gruntowny remont, który powinien jeszcze w tym roku trafić na większość wspieranych smartfonów. EMUI 5.0 zostanie odchudzony ze zbędnych autorskich aplikacji, a zostaną one zastąpione oryginalnymi systemowymi aplikacjami od Google. Posunięcie jest jak najbardziej na miejscu. Chińska spółka chcąc wzmocnić swą pozycję na rynku europejskim i w Stanach Zjednoczonych, musi czymś przekonać klientów, a zmiana samego wyglądu interfejsu może to umożliwić.

Po istotnych zmianach, interfejs stanie się prostszy, ale jak zapewnia dyrektor wykonawczy Mobile Division Huawei Li Changzu, użytkownicy nadal będą mogli dostosowywać pod siebie nowy UI jak i korzystać z zaawansowanych funkcji. Prawdopodobnie nowe EMUI zobaczymy na targach IFA w Berlinie wraz z nowymi urządzeniami we wrześniu tego roku. Ciekaw jestem ile urządzeń dostanie aktualizację z nową łatką.

Źródło: gizmochina