Thorsten Heins odchodzi z Powermat Technologies Ltd.

Artur Patnaik
Artur Patnaik
30.06.2016

Postać odpowiedzialna za wprowadzenie telefonów opartych o platformę BlackBerry 10 do świata technologii, czyli Thorsten Heins, po opuszczeniu stanowiska CEO BlackBerry przez ostatnie lata zasiadał na czele izraelskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w opracowywaniu technologii bezprzewodowego ładowania, Powermat Technologies Ltd, a jak podał wczoraj Bloomberg, po 3 latach Heins złożył swoją rezygnację.

Powermat ma obecnie otrzymać nowe źródło finansowania od Hudson Clean Energy Partners i firma już wkrótce rozpocznie poszukiwanie nowego CEO. 

Heins, który opuścił BlackBerry w 2013 roku znalazł się w centrum konfliktu o kontrolę Powermat między różnymi frakcjami w zarządzie. Założyciel i były prezes, Ran Poliakane zarzucał Thorstenowi, że wydawał pieniądze firmy bez zatwierdzonego budżetu, a był wspierany przez inwestorów takich jak Hudson Clean Energy i Goldman Sachs Group Inc.

Nadchodzące lata w sektorze nowoczesnych rozwiązań energetycznych zapowiadają się niezwykle ciekawie, gdyż do walki o rynek Powermat i Qi ma dojść Apple, które zdecydowanie potrzebuje odświeżenia standardów stosowanych w ich urządzeniach.