BlackBerry zawsze będzie bezpieczne – Security Summit 2016 [Część I]

Artur Patnaik
Artur Patnaik
19.07.2016

CEO John Chen właśnie zakończył swoją przemowę rozpoczynającą BlackBerry Security Summit 2016.

0e0e18da-a5a3-4eb0-b4bb-63b835022e80_1000

Prezes BlackBerry otwierając tegoroczny szczyt bezpieczeństwa skupił się na kwestii wizerunkowej, ostatnich osiągnięciach oraz oczywiście – najwyższej jakości zabezpieczeń przed atakami, które jest w stanie dostarczyć jego firma. Jak Chen przypomniał – BlackBerry były jedynymi urządzeniami, które działały po zamachach w Nowym Jorku w 2001 roku i to dzięki nim służby ratownicze i policjanci byli w stanie się komunikować w tak krytycznym momencie. Na scenie pojawił się nawet były burmistrz metropolii, Rudy Giuliani, który zasłynął z bezpardonowej walki z przestępczością swojego miasta, a do Nowego Jorku wrócił po wczorajszej konwencji Republikanów.

„I owe BlackBerry a debt of gratitude, for myself, my city, and my country.”

Giuliani rozprawiał o zabezpieczeniach przed hakerami i możliwościami, które daje obecny rozwój technologiczny, pochwalił także obecnego CEO BlackBerry za pozostanie wiernym ideom od zawsze przyświecającym kanadyjskiej firmie, czyli bezpieczeństwie komunikacji. Jak podkreślił republikanin „nie chodzi o firmę, która produkuje urządzenia, jakie z czułością wspominamy. Chodzi o rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa od BlackBerry”.

Niestety, ale po powrocie Chena padło kilka politycznych kwestii, które według wielu powinny zostać pominięte (w końcu Chen to prezes, nie celebryta):

Ogólnie choć portfolio BlackBerry jest silniejsze, a ich zabezpieczenia bardziej potrzebne niż kiedykolwiek, to przemowa głównych prezenterów została oceniona na raczej nudnawą i akcja dopiero zaczyna się teraz, jak szefowie ds. Cyberbezpieczeństwa w BlackBerry rozpoczęli łamanie zabezpieczeń czajnika 🙂

Już wkrótce więcej tekstów z konferencji BlackBerry! 

49bbedb9-a9b2-4916-b84e-7b3e9c66f08e_1000

Niestety, ale urządzenia od BlackBerry w tym tygodniu nie zobaczymy. Chen ciągle o to pytany szybko uciął temat podkreślając, że BlackBerry to coś więcej niż same telefony, a o nowych urządzeniach dowiemy się nieco więcej w przyszłym tygodniu od Ralpha Pini.

Zdjęcia i relacja dzięki uprzejmości CrackBerry