Czyżby Samsung nie miał pomysłu na nowe elementy?

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
01.07.2016

Koreańczycy już chyba sami nie wiedzą co zmieniać w kolejnych smartfonach – wygląda na to, że po nowe rozwiązania sięgnęli do konkurencji, a nawet nie przyszłoby mi do głowy, żeby po tylu bojach patentowych po raz kolejny Samsung chciał kopiować rozwiązania Apple.

Chcąc zmienić design swoich urządzeń, skończą się te owalne przyciski Home i zastąpi je okrągły, znany przede wszystkim ze smartfonów iPhone, lecz z małą zmianą. Wniosek patentowy, jaki ostatnio zarejestrowała koreańska firma przedstawia projekt czytnika linii papilarnych oraz dotykowego przyciska głównego wzorowanego na projekcie inżynierów z Cupertino.

Pierwszy z nich przedstawia projekt nowego dotykowego przycisku Home umiejscowionego pod ekranem oraz skanera twarzy (FIG. 2B),ale stawiam bardziej na skaner tęczówki oczu, natomiast drugi to czytnik linii papilarnych znajdujący się w górnej tylnej części urządzenia. Drugi koncept jest nie tyle, że dziwny, lecz w dodatku nie praktyczny w pewnym stopniu. Rozważając miejsce, w którym inżynierowie chcą umieścić ten czytnik, w praktyce sprawdzi się on tylko w urządzeniach o małych rozmiarach. Posiadanie flagowego modelu o ekranie powyżej 5-cali spowoduje, że za każdym razem chcąc odblokować telefon, trzeba będzie trzymać telefon w niewygodnej pozycji, a jeśli tył takiego smartfona będzie śliski, próba odblokowania telefonu skończy się jego upuszczeniem.

note7-vs-s7-edge_666x596

Ciekaw jestem, czy w sytuacji zaimplementowania tego rozwiązania w przyszłych urządzeniach Samsunga (o ile tak się stanie), Apple wytoczy im sprawę w oparciu o naruszenie patentu swojego rozwiązania.

Źródło: patentlymobile