Neon trafia do FCC, potwierdza się produkcja przez TCL

Artur Patnaik
Artur Patnaik
22.07.2016

Wszyscy czekamy na nowe BlackBerry, które w końcu ma powalczyć o rynek Androida. PRIV jako telefon dla „ekscentryków” pozostanie urządzeniem niszowym, a to nowy Hamburg w pełni dotykowy może stanowić ciekawą alternatywę w świecie ekosystemu Google’a. Dostępny w przystępnej cenie i wyposażony w przyzwoite podzespoły może być tym czego BlackBerry od lat potrzebowało, czyli złotym środkiem pomiędzy prywatnością użytkowników, a dostępnością nowoczesnych rozwiązań i aplikacji. Jeśli jednak tak się nie stanie zawsze zostają im klienci korporacyjni, którzy na telefon dla pracowników nie wydadzą 700$ (a tyle kosztował PRIV).

Neon coraz bliżej nas, teraz trafia do zatwierdzenia przez amerykańską komisję łączności.

FCC-confirms-TCL-is-the-manufacturer-of-the-Hamburg

Oznaczony jako STH100-2 (RJD211LW) sprzęt pojawił się w dokumentach złożonych przez BlackBerry do FCC, a w nich dowiadujemy się, że smartfon został wyprodukowany przez TCL, czyli właściciela marki Alcatel. Co więcej, widać, że Hamburg ma mieć baterię 2610mAh, czyli taką samą jak model Idol 4. Domniemana specyfikacja techniczna to SoC Snapdragon 615 (lub 617) z 8-rdzeniowym CPU z taktowaniem 1.5 GHz (lub odpowiednio 1.7 GHz), ekran FullHD 5.2 cali IPS, 3GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo aparaty 13 + 8MP z tyłu i przodu, a całość oparta będzie na Androidzie 6.0.1 ze znaną nam z PRIVa nakładką BlackBerry. Wszystko wskazuje narazie, że Neon to tylko nazwa prototypu.

W najnowszych doniesieniach padła też cena – 350 CAD, czyli ok. 270 dolarów amerykańskich. Osobiście uważam, że jest to świetna cena, która powinna się przełożyć na nie więcej niż 1 500zł w Polsce, więc u naszych operatorów takie BlackBerry powinno być dostępne w wyższych abonamentach za 99 lub nawet 1 zł.