Witamy BlackBerry Neon/DTEK50 choć jeszcze nie oficjalnie

Artur Patnaik
Artur Patnaik
26.07.2016

Wyciekły dziś nowe informacje na temat nadchodzącego smartfona od BlackBerry. Prosto ze strony BlackBerry ktoś udostępnił render oraz informacje na temat w pełni dotykowego smartfona, który do tej pory znany był nam jako BlackBerry Hamburg, Neon, a teraz wszystko wskazuje na nową nazwę…DTEK50. Fakt ten pozostawiam bez komentarza, ale zgodnie z materiałami prasowymi dowiadujemy się, że DTEK50 to wciąż w pełni zabezpieczona i zaszyfrowana sprzętowo produkcja, która zadba o prywatność danych wszystkich jego użytkowników.

DTEK50_Angle1_onWhite_rev

5.2″ FullHD, Snapdragon 617, 3GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrzenej (rozszerzalnej do 2TB) to podstawowe informacje z danych technicznych. Dowiadujemy się z nich też, że smartfon będzie wyposażony w kamery 13 (6-element, auto-focus, f2.0) i 8MP (Fixed-Focus, f2.2), które będą posiadały flasha z obu stron, co raczej niespotykane w modelach konkurencji, a może się okazać całkiem przydatne. Bateria w urządzeniu to 2610 mAh, niewymienna, która wspiera technologię QuickCharge 2.0. Oczywiście nie zabraknie preinstalowanych rozwiązań od BlackBerry, jak BlackBerry Hub, DTEK, Password Keeper, BBM, Kalendarz BlackBerry i inne. Na szczęście nie zbraknie też diody LED, która od lat towarzyszy urządzeniom kanadyjskiego producenta, ale wygląda na to, że tym razem będzie biała.

Bardzo cieszy mnie powrót Convinience Key (programowalnego przycisku fizycznego, prawdopodobnie zastępującego Boom Key z Alcatela), który w trakcie rozmów będzie służył jako przycisk do wyciszania mikrofonu.

DTEK50_Angle3_onWhite_rev

W kwestiach technicznych warto jeszcze wspomnieć o rozmiarach telefonu:

Wysokość 147 mm / 5.79 in

Szerokość 72.5 mm / 2.85 in

Grubość 7.4 mm / 0.29 in

Waga 135g / 4.76 oz

Reklamowany pod hasłem Fully Android, DTEK50 po raz kolejny łączy bezpieczne urządzenie BlackBerry ze światem dostępu do nowoczesnych i popularnych aplikacji. Wszystko to w przystępnej dla konsumentów i korporacji cenie, która daje nadzieję na pozytywne zaskoczenie nie tylko fanów marki, ale też nowych użytkowników. Coraz więcej użytkowników zaczyna interesować się tematem prywatności i ochrony danych, a nie ma zamiaru wydać ponad 600 dolarów na jakikolwiek lepiej zabezpieczony telefon. Jak będzie w praktyce? Dowiemy się już niebawem…

Tylko błagam nie dawajcie takiej nazwy…

Więcej o tym jak BlackBerry zabezpieczyło Androida przeczytacie w starszych wpisach:

Bezpieczeństwo w PRIV#1: Architektura urządzenia

Bezpieczeństwo w PRIV#2: Rootowanie