Zaczęło się – Apple przejmuje kluczową postać z BlackBerry

Artur Patnaik
Artur Patnaik
29.07.2016

TITAN ponoć się nazywa tajny projekt Apple skupiający się na rozwijaniu technologii branży samochodowej. 

Teraz Apple ma zamiar rozruszać go pełną parą, gdyż firma z Cupertino przejęła właśnie Dan Dodge’a z BlackBerry, który przewodził zespołowi rozwijającemu oprogramowanie dla samochodów. QNX to obecnie najczęściej stosowany system w nowoczesnych samochodach, który jest wykorzystywany do kontroli multimediów, nawigacji oraz innych systemów informatycznych w czasie rzeczywistym.

Dan Dodge jest bezpośrednim twórcą systemu operacyjnego QNX.

Jest też jednym z najbardziej uzdolnionych programistów oprogramowania czasu rzeczywistego. Teraz Bloomberg opublikował raport w którym twierdzi, że Dodge będzie pracować nad tajemniczym projektem Titan od Apple. Firma Tima Cooka wciąż poszukuje następcy iPhone’a, który będzie dla nich kolejną żyłą złota. Ich najbardziej charakterystyczny produkt, który rozpoczął smartfonową rewolucję właśnie przekroczył 1 miliard sprzedanych egzemplarzy. Jest to niezwykła liczba na którą tylko z podziwem i zazdrością mogą spoglądać konkurenci, ale sukces ten nie będzie trwał wiecznie i Tim Cook o tym wie, dlatego posiadając ogromne zaplecze finansowe i będąc jedną z najbogatszych firm świata, Apple musi samodzielnie opracować kolejny rewolucyjny produkt. Czy im się to uda? Tego dowiemy się w najbliższych latach, ale przejmując weteranów branży automotive z pewnością są o krok bliżej do sukcesu.

Podczas ogłaszania ostatnich wyników finansowych CEO Apple ogłosił ogromny wzrost wydatków na dział Research and Development (blisko 2 miliardy dolarów w ciągu ostatnich 9 miesięcy), co bezpośrednio powiązane jest z nowymi projektami: „Jest wiele rzeczy, którymi się zajmujemy poza obecnymi produktami” podsumował Tim Cook.