5,7″ potwór, który ma wszystko – Galaxy Note 7 oficjalnie

Artur Patnaik
Artur Patnaik
02.08.2016

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że choć ubiegłoroczna, V-generacja phabletów od Samsunga ominęła nasz rynek, to Galaxy Note 7 będzie dostępny w Polsce, czyli już wkrótce też w BBSklep.pl.

Samsung z nowym Note podobnie jak w przypadku tegorocznej odmiany serii S nie poczynił radykalnych zmian, czy rewolucyjnych kroków – jest to po prostu udoskonalenie tego co do tej pory poznaliśmy i pokochaliśmy w urządzeniach koreańskiego producenta. Note teraz wygląda jak starszy brat Galaxy S7, a zaokrąglona tafla szkła Gorilla Glass 5 sprawia, że nie tylko prezentuje się wyjątkowo, ale też leży bardzo wygodnie w dłoni wbrew swoim sporym rozmiarom. Phablet jest węższy od większości 5,5-calowych konkurentów, włącznie z iPhone’m 6S Plus.

galaxy-note7_highlights_kv

Pod względem specyfikacji tak jak wczoraj wspominałem Note 7 będzie niemal identyczny co flagowy Samsung z drobnymi zmianami. Aparat i SoC pozostają niezmienione, ale nie oznacza to, że mamy tu do czynienia z przestarzałymi jednostkami, wręcz przeciwnie – bohaterowie serii Galaxy jeszcze długo nie będą mieć konkurencji na tym polu (chyba, że Apple zafunduje nam obliczeniową rewolucję).

Note od najnowszych Galaxy S zapożycza jeszcze jedną istotną kwestię – wodoodporność, ale nie tylko samego telefonu, ale też dedykowanego rysika chowanego w obudowie phabletu. Dzięki temu pod wodą, czy w deszczu, możemy swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji naszego urządzenia, bo zwykle w takich sytuacjach ekran dotykowy nie współpracuje zbyt dobrze z naszymi palcami, więc wodoodporny rysik z pewnością jest zmianą na lepsze. Poza tym smartfon napędza bateria 3500 mAh i port USB 3.1, skaner tęczówki i umożliwia odtwarzanie materiałów wideo w trybie HDR, które sukcesywnie dodawane są do ofert Netflixa i Amazon Video.

Z pewnością taki telefon do najtańszych nie będzie na leżał, ale oficjalna cena jeszcze nie została podana. W polskich sklepach pojawi się 2 września, ale podstawowy, 64 GB wariant prawdopodobnie będzie kosztował ok. 3700-4000zł.