BlackBerry Messenger od teraz pomoże w prowadzeniu biznesu

Artur Patnaik
Artur Patnaik
18.08.2016

Choć opcja ta już pojawiła się we wczesnej wersji beta dla użytkowników iOS, BlackBerry teraz podjęło kolejne kroki w celu generowania zysków ze swojego popularnego komunikatora.

W postach BBM Channels możemy od teraz zawierać opcję „Kup Teraz”

Jeśli zalogujemy się do wersji przeglądarkowej BBM Channels zobaczymy nową opcję publikacji wpisów typu „Kup Teraz” – tam trzeba poprosić BlackBerry o dostęp do nowej funkcji i podać swoje dane kontaktowe. Opcja ta ma umożliwić sprzedawcom łatwiejsze reklamowanie swoich produktów i dostępność całego katalogu, który posiadają w swoim sklepie.

BBM-Channels-Buy Now

Przez lata BlackBerry starało się rozszerzać swoje portfolio usług e-commerce, więc równie dobrze może tego dokonać za pomocą rozwoju swojego komunikatora z którego przecież codziennie korzystają miliony osób. Wciąż najlepszym rynkiem dla BBM jest Indonesia, a tam mobilne rozwiązania tego typu mogą się spotkać z naprawdę sporym zainteresowaniem.

 • lomax

  Które k

 • Michnik

  Polisz – inglisz?

 • DamiBB

  w sumie w sumie opcja jest tylko nie widziałem aby ktoś to promował i z tego korzystał.
  a używam BBM regularnie

 • OWC

  Odkad pojawiły sie reklamy w BBM, tzn ta czerwona gwiazdka przy BBM Shopie z automatu przestalem wchodzic w apke BBM. Teraz uzywam tylko z HUBa i mam spokoj z tą gwiazda. No i przez to juz nie wchodze w Channels. No ale cóż, myśle że wprowadzajac te reklamy liczyli sie że ludzie przestana tam wchodzic(znajac BB pewnie nie, hehe). Swego czasu na CB ktos miał fajny pomysł żeby reklamy były oznaczone np. żółtą gwiazdka, a nie czerwona jak reszta powiadomień…

  ..z ciekawosci wszedlem w apke BBM i czerwona gwiazdka dalej jest i przeszkadza a z kanałów bym chetnie zrezygnował zupełnie.

  • OWC

   Aha i zapomnialem: ciekawe kiedy BBM Video miedzy ich własna niby nadal wspierana platforma BB10 a Android/iOS 😛

  • Itam

   Akurat wyłącznie reklam w BBM to chyba najtańsze co można wykupić. U mnie to kosztuje 70 pikaczy, miesięcznie, czyli niecałego funta MIESIĘCZNIE. No bez przesady.
   No chyba że żyłeś w przekonaniu że do końca świata będziesz miał coś za darmo.
   BB tez przecież musi na BBMie zarabiać.
   Cały czas rozwijają ten komunikator i to na wszystkich głównych platformach.

   Jeśli chodzi o kanały (channels) to działają bardzo dobrze i jest ich setki tysięcy. Każdy moze założyć własny kanał i publikować co mu się tylko podoba. Generalnie znaleść można każdą tematykę i sobie z ludźmi popisać i podyskutować. Działa to bardzo fajnie.
   Inna sprawa to że BBM nie jest popularny w Polsce, z tego też powodu większość ciekawszych treści jest anglojęzyczna. Ale jeśli ktoś zna angielski to na kanałach znajdzie mnóstwo ciekawych rzeczy.

   Na przykład jeśli chodzi o tematykę BB to wszystkie najważniejsze rzeczy i najświerzsze newsy najpierw pojawiają się na kanałach, dopiero z opóźnieniem trafia to wszystko na strony internetowe. Główne newsy , czy ciekawe linki, najpierw zawsze rozchodzą się kanałami.

   Ja mam u siebie zasubskrybowane kilkadziesiąt kanałów z interesującą mnie tematyką. Wszystkie newsy z tych kanałów podane w formie „news feeda” , podobnie jak na facebooku. Dokładnie tak, jak to pownno wyglądać. BBM to na prawdę bardzo dobrze rozwinięty komunikator, a nawet więcej niż tylko komunikator. Kanały są tego najlepszym przykładem.

   BB robi z tym komunikatorem na prawdę świetną robotę.
   Problemem jest świadomość jego zalet wśród użytkowników innych platform.
   Ale to już zupełnie inna książka.

   • OWC

    ‚Na przykład jeśli chodzi o tematykę BB to wszystkie najważniejsze rzeczy i najświerzsze newsy najpierw pojawiają się na kanałach, dopiero z opóźnieniem trafia to wszystko na strony internetowe. Główne newsy , czy ciekawe linki, najpierw zawsze rozchodzą się kanałami.’

    Hmm dlatego ostatni news np z Crackberry jest ze środy? A BBNEWS?—> 18 Maja hehe prosze cie! Nic ciekawego tam nie ma i jak już to pierwsze artykuły ląduja na twitterze.

    A tak pozatym mam wykupione BBM Protected. I za takie cos moge zapłacic ale za debilne nachalne reklamy- sorry nie!
    Nie musisz mi mówic źe BBM jest świetny bo jest, ale co z tego jak prawie nikt go nie używa!

 • qba

  Ciekawe kiedy znów zawita na WP10?

 • grzes448

  A jak można przeprowadzać wideo rozmowy między os 10 a androidem i ios nie mogę tego uruchomić i czy jest możliwość regulacji głośności powiadomień BBM na androidzie i ios proszę o pomoc nie umiem. Tego znaleźć

  • DamiBB

   Rozmowy BBM między OS 10 a androidem / ios- nie dziajają odp bbhelp -obesrówj blog BlackBerry. odnośnie powiedomien czy na Ios iczy Andku czy BB jezeli ktoś jest w grupie BBM to powiadomienia dziwiękowe/wibracje bardz irytują ja zawsze robię off -niestety na iOS BBM nie obsługuje diody…

 • MiloszI

  Po tym, jak BlackBerry ubija po kolei swoje usługi nie sądzę, żeby ktoś wiązał z tą firmą swój biznes.

  • Itam

   Zastanawiasz się co piszesz? Czy tylko po prostu chciałeś wyładować swoją złość na BB.
   Rzeczywście nikt nie chce wiązać z tą firmą swojego biznesu. Tylko jakieś kilka tysięcy firm kwartalnie. Już nawet nie wspomnę o klientach enterprise (Armie największych krajów, głowy państw, największe koncerny na świecie, administracje rządowe wielu krajów).
   Można narzekac na brak smartfonów z BB10, czy inne rzeczy.
   Ale nie pisz takich głupot na temat usług BB i wiązania biznesów z BB, bo po pierwsze ośmieszasz się (niewiedzą). a po drugie mijasz się z prawdą, po prostu. Bo co jak co, ale rozwój usług i ich sprzedaż dla bzinesu idzie im nadzwyczaj dobrze.

   • MiloszI

    Heh. Jaką złość? To tylko narzędzie. Zero emocji 🙂 Blend, Meetings… Mówi Ci to coś? Wiadomo, że jest wciąż ogromna ilość klientów BES, ale wygaszanie usług, to w BB normalka. Niestety.

    • Itam

     Nie prawda, żadne wygaszanie usług nie jest normalką.

     Meetings musieli zamknąć bo dubluje się z identyczną usługą od Good.
     Po przejęciu kilku dużych firm, ale też ich rozwiązań, usług, wiele rzeczy sie po prostu dubluje. Muszą robić porządki. I dobrze że je robią.

     Blenda przestali wspierać z kilku powodów, m.in:
     – zaprzestanie rozwoju BB10.
     – brak nowych smartfonów BB10
     Zdecydowana większość przedsiębiorstw mimo jego wad, chce androida (aplikacje) i usług BYOD. BB jesli chce zarabiać, to musi dać przedsiębiorstwom to, czego oni chcą.
     A nie walić głową w mur, z systemem BB10 i usługami pod BB10.

     Ty, jako osoba prywatna, nadal możesz przecież Blenada używać, nie będzie on tylko juz rozwijany.

     A kto wie, może w przyszłości doczekamy się podobnego, ale lepszego rozwiązania, tylko pod smartfony BB z androidem. Kto wie. Nic nie stoi na przeszkodzie.

     • OWC

      Tylko co teraz używać na BB10..nawet WebEx kończy wsparcie…:/

     • LinekPark

      Jest wszystko, ideał, najwięcej apk, wszystko jest super, nikt tego nie porzuca. Wszyscy się mylimy, ale BB nie! Ave Chen!
      PS
      Ja tak tylko żartuję, sam opuściłem ten nabierający wody okręt.