Google Duo: konkurencja dla aplikacji do wideorozmów?

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
18.08.2016

Równo 3 miesiące temu pisaliśmy o konferencji Google I/O 2016. Czy w czasie, kiedy świat żyje nadchodzącą premierą Apple, ktoś jeszcze pamięta, co wtedy zostało zaprezentowane?

Jeśli nie pamiętacie, to odsyłam was do ww. linka i pokrótce przypomnę o jednej z zapowiedzi. Chodzi o Google Duo, czyli o jeden z dwóch zapowiadanych wówczas komunikatorów, które są w moim odczuciu dość kontrowersyjne, zwłaszcza, że Google już eksperymentował z tego typu produktami. Czym jest Google Duo? Jest prostą, wręcz bardzo prostą aplikacją do wideorozmów. Na tle konkurencji wyróżniać się ma wysoką jakością transmisji oraz tym, że obraz z kamery osoby dzwoniącej do nas jest widoczny nawet przed odebraniem połączenia.

Od dzisiaj jest dostępna w Polsce. Przed chwilą ją zainstalowałem i zrobiłem małą próbę połączenia i muszę przyznać, że wyszło bardzo przyzwoicie. Podczas uruchamiania, aplikacja prosi nas o podanie naszego numeru w celu aktywacji kodem sms, dostęp do kontaktów, kamery oraz mikrofonu, co w przypadku tego typu aplikacji jest zrozumiałe, ale wciąż wzbudza u mnie niesmak. W aplikacji mamy wyróżnione kontakty, które już zarejestrowały się w Google Duo oraz mamy możliwość zaproszenia tych, którzy jeszcze jej nie używają. W ustawieniach natomiast mamy możliwość zablokowania numerów, ograniczenia użycia danych komórkowych oraz wyrejestrowanie numeru.

Aplikacja jest dostępna na systemy iOS oraz Android.