Huawei P9 w trakcie testowania nowej wersji Androida

Adrian Wilczek
Adrian Wilczek
02.08.2016

Osoby, które zdecydowały się na zakup najnowszego flagowego modelu smartfona od Koreańczyków, będą mogli z uśmiechem na twarzy czekać na oficjalną wersję już siódmej odsłony systemu operacyjnego od Googla, czyli Androida 7.0 Nougat. Z informacji krążących w sieci wiadomo, że najważniejszymi wprowadzonymi funkcjami w oprogramowaniu będzie wide-screen, szybki podgląd informacji o aplikacji czy tryb VR, lecz przede wszystkim zamiarem programistów jest poprawienie bezpieczeństwa w najpopularniejszym systemie operacyjnym na świecie.

Pełna lista nowości z pewnością zostanie opublikowana wraz z oficjalną premierą, która ukaże się 30 sierpnia,a z nowym urządzeniem Nexus miesiąc później, ale zanim to nastąpi, użytkownicy Huawei P9, którzy dołączyli do grupy beta, mogą już obcować z najnowszym systemem od Googla, lecz najważniejszą informacją dla obecnych jak i przyszłych właścicieli tego modelu jest informacja, iż na oficjalne oprogramowanie nie będą długo czekać. Huawei ma zamiar szybko zaktualizować swoje urządzenia do 7.0 wersji Androida dodając od siebie aktualizację nakładki systemowej EMUI do wersji 5.0, jednakże czasu mają niewiele, by wszystko dopracować.

Niemniej jednak wersja beta Androida wraz z nową nakładką wyglądają interesująco. Zapraszam do obejrzenia poniższego krótkiego filmu.

Źródło: ibtimes.co.uk youtube.com