WhatsApp podzieli się naszymi numerami z Facebookiem

Artur Patnaik
Artur Patnaik
26.08.2016

Dokładając cegiełkę do wczorajszego wpisu – okazuje się, że komunikator WhatsApp zaktualizował swoją politykę prywatności, która od teraz zawiera informację o udostępnieniu naszego numeru komórkowego swojemu właścicielowi, czyli Facebookowi. Komunikator WhatsApp oferuje aplikację dla urządzeń mobilnych, ale posiada także wersje webową i desktopową. Od niedawna zostało wprowadzone całościowe szyfrowanie prowadzonych rozmów i choć twórcy komunikatora obiecali, że nigdy nie będą umieszczać reklam na swojej platformie, to zespół Marka Zuckerberga wiedział co robi przejmując ją.

Wygląda bowiem na to, że dzięki danym przekazywanym przez WhatsApp, Facebook będzie mógł oferować bardziej trafne reklamy (oczywiście), lepiej dobierać proponowanych znajomych i zwalczać spam. 

Na szczęście jeśli nie wyrażacie zgody na udostępnianie swoich danych (od tej pory opcja automatycznie włączona) możecie to zmienić w ustawieniach aplikacji. Twórcy zastrzegają, że nie udostępniają naszego numeru nikomu innemu, nawet naszym znajomym, czy reklamodawcom.

Jak przeczytamy na blogu WhatsApp, lepsza koordynacja z Facebookiem ma zapewnić dostarczenie pomiarów z wykorzystywania różnych usług przez użytkowników. Dzięki temu łatwiej będzie zwalczać spam w komunikatorze. Pomimo współpracy obu platform, twórcy zapewniają, że prywatność użytkowników pozostaje nienaruszona wraz z szyfrowanymi wiadomościami, których nikt inny nie jest w stanie odczytać.

 • LinekPark

  Heh…
  To znając życie dopiero początek i za pewien czas nic z prywanosci w tym komunikatorze nie zostanie. Fb jest zbyt zachłanny.
  „Twórcy zastrzegają, że nie udostępniają naszego numeru nikomu innemu, nawet znajomym, czy reklamodawcom.” Śmiać mi się z tego chce, ktoś uwierzy?

  • Peter

   Podzielam twoje zdanie. Niestety w dobie internetu my sami to wszystko stworzyliśmy, daliśmy przyzwolenie. Jeszcze kiedyś zatesknimy za tym że moglibyśmy być bardziej chronieni I mieliśmy prywatność. Polecam obejrzeć „raport mniejszosci” do tego dążymy…śmierć facebookowi! 🙂

 • Mong

  … à propos nacelowania przez reklamodawców swoich treści dla konkretnych odbiorców: http://niezalezna.pl/85236-tomasz-lis-wsciekly-za-reklamylisa-zablokowal-na-twitterze-naczelnego-niezaleznej 😀

 • Balceron

  Tak apropos – w BlackBerry World pojawiła się aktualizacja Whatsappa oraz Yanosika gdyby ktoś nie sprawdzał 😉

  • DamiBB

   tak jest update WA do wersji 2.16.66.2 nie ma już tej daty 31.12.2016. Czyżyby się dogadali co do wsparcia WhatsUp na BB?

 • DamiBB

  w WA na BlackBerrry nie ma tej opcji nawet po update